Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » 15 évvel ezelőtt érettségiztem...

15 évvel ezelőtt érettségiztem, akkor még nem volt emelt szintű érettségi. Azóta van egy főiskolai és egy egyetemi diplomám is. Most egy új szakmát szeretnék tanulni. Ilyen esetben hogy zajlik a felvételi? Újra kell érettségiznem?

Figyelt kérdés
2013. febr. 19. 17:22
 1/4 anonim ***** válasza:
Szia, szerintem alapvetően nem kell újra érettségizned. Ha az új intézmény kér emelt szintűt, akkor viszont nem tudom... e-mailben kérdezz rá, az a biztos!
2013. febr. 19. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Az új szakma alatt mit értesz? OKJ képzés vagy egyetem/főiskola?
2013. febr. 20. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Főiskolára szeretnék menni, de a felvételi követelmények csak érettségi pontokról szólnak. Olyan opciót nem találtam ahol nem kell érettségi pontokat bemutatni. Elképesztően megbonyolódott a felvételi rendszer...
2013. febr. 24. 03:43
 4/4 anonim ***** válasza:

Az emelt szintű érettségi csak akkor kell, ha nincs nyelvvizsgád, és az igazából csak az államilag támogatott képzésekre szükséges, mármint az emelt szintű érettségi.


Főiskolai diplomával is jelentkezhetsz egyetemre vagy főiskolára, csak bemész az adott egyetem/főiskola tanulmányi osztályára és megérdeklődöd és ott választ fogsz kapni rá.

Telefonon is segítenek.

2015. aug. 26. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!