Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Szlavisztika orosz vagy...

Szlavisztika orosz vagy tanárképzés angol + orosz/földrajz? Különbség? - részletek lent.

Figyelt kérdés
Ezek között vacillálok. Elvégre, ha a szlavisztika oroszt befejezem, ugyan úgy taníthatok, mintha befejezem az angol-orosz tanárit, nem? És ha a tanárit befejezem, akkor ugyan olyan értékű lesz az - vagy még több - mintha csak sima szlavisztikára jártam volna. E mellett még pluszba angolt is tanulnék.... ( szóval mintha anglisztikát és szlavisztikát is tanultam volna + tanári mester) Jól mondom? Amúgy szerintem szlavisztikáról is tanár lennék vagy fordító - mi mássá válnak a szlavisztikás-anglisztikás emberek, ha nem ezekké??! Ne haragudjatok, ha bonyolultan írtam le, de remélem értitek, hogy mire gondolok. Ha valamit rosszul értek, kérlek javítsatok ki.

2013. febr. 19. 23:59
 1/5 anonim ***** válasza:

Na már most. Ha tanár szeretnél lenni, akkor osztatlan, szakpáros tanárképzésre jelentkezz. Ha szlavisztikát elkezded, és később szeretnél tanár lenni, akkor intézményenként változó, hogy engedik-e és ha igen, milyen feltételekkel. A bolognai rendszeres tanári mesterképzés az adott alapszak elvégzése után azoknak nyitott, akik most vannak benne az alapképzésben, vagy már van BA diplomájuk.

Amúgy ha engem kérdezel, akkor inkább angol-föci tanár legyél!

2013. febr. 20. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszi, de amúgy jól mondtam, hogy ha csak simán szlavisztikára szeretnék menni, akkor is a tanári pálya marad nekem utána... vagy műfordíthatok/tolmácsolhatok/fordíthatok... nem? Szóval ha már ilyet választok, akkor legyen mellette valami kettős tanári képzettségem, és még előrébb is vagyok, mintha csak sima szlavisztikát (vagy anglisztikát) végeztem volna. Kérlek erősítsetek meg ebben... Még valaki véleményt/segítséget?
2013. febr. 20. 11:25
 3/5 anonim ***** válasza:
Az előző vagyok. De ha a szlavisztikát elvégzed, az még önmagában nem jogosít fel arra, hogy te taníts. Kell egy tanári végzettség is.
2013. febr. 20. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Es forditva.. a tanar lehet fordito/tolmacs?
2013. febr. 20. 15:58
 5/5 anonim ***** válasza:
Az már cégtől függ, de az sokkal valószínűbb!
2013. febr. 20. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!