Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » 2 éve érettségiztem, és most...

2 éve érettségiztem, és most szeretnék 2 tárgyból javítani (egyik emelt szintű), ha jól értelmeztem március 1. a határidő. Hol kell jelentkeznem rá? Ott ahol érettségiztem 2 éve?

Figyelt kérdés
2013. febr. 21. 22:04
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
szerintem igen de mindenesetre érdeklődd meg a volt sulidban
2013. febr. 21. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Ott is lehet.
2013. febr. 21. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszi!
2013. febr. 21. 23:13
 4/6 anonim ***** válasza:
Vagy a megyei kormányhivatalnál. Az oktatas.hu-n megtalálod az érettségire jelentkezéses papírt, részletesen le van írva minden. Kijelölöd a kormányhivatalt, ami a lakóhelyedhez legközelebb van, és elküldöd a jelentkezési lapot nekik, csatolod az érettségi bizonyítvány másolatát, és a középiskola befejezését jelző oldalt a bizonyítványodból, ami ugye a 12. osztály :) Plusz befizeted a vizsgadíjat, annak bizonylatát, vagy számlatörténetét is csatolod, postára adod a kormányhivatalnak. Ez is egy alternatíva :)
2013. febr. 22. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ja, és volt suliba nem biztos h érdemes menni, mert nem mindegyik iskola végez emelt szintű vizsgáztatást. Persze érdeklődhetsz ott, de pl. én szakközepes voltam, és azt mondták h a kormányhivatalos-jelentkezést válasszam, és majd ők meghatározzák melyik iskola végez emelt szintű érettségiztetést.
2013. febr. 22. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

"Tanulói jogviszonnyal nem rendelkező vizsgázók


A jelentkezés helyszíne

A tanulói jogviszonnyal már nem rendelkező vizsgázók a fővárosi, megyei kormányhivatalokban (továbbiakban kormányhivatal), vagy személyesen egy vizsgát szervező középiskolában jelentkezhetnek. A középiskolák nem kötelesek fogadni a tanulói jogviszonyban nem álló vizsgázók jelentkezését."



Ha rendelkezel középszintű érettségivel akkor csak emelt szintű vizsgát tehetsz. Tehát mindkettőt emelten kell csinálnod. (legalábbis két éve még így volt lehet, hogy azóta változott) Készülj fel rá, hogy nem lesz olcsó. Tantárgytól függően 15000-25000 Ft.

2013. febr. 22. 01:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!