Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Szóbelire készülök! Elég...

Szóbelire készülök! Elég görcsös, ideges tipus vagyok. Tudnátok segíteni?

Figyelt kérdés

A napokban 3 helyen voltam szóbelizni felvételi ügyben.

Az elsőnél teljesen le blokkoltam, megszólalni nem tudtam... ( szerencsére nem jelentős volt az iskola :D )

Ez ellen tudom, hogy nem tudok tenni, viszont mégis felétek fordulok tanácsért.

Általában mindenhol úgy kezdik, hogy meséljek magamról. Bemutatkozásig el jutok, de hogyan folytassam? Kérdezni szokták még, hogy mit csinálok szabadidőmben, és ezt boncolgatni. Kezdjem el ezt magamtól mondani, vagy várjam meg, még kérdeznek?


Tehát valahogy így nézzen ki? :

" - XY vagyok, innen jöttem, és ennyi éves vagyok. Szabadidőmben ezt csinálom, és ez a hobbim, hisz ezért is jelentkeztem ide. " ?

Mit kéne még hozzá tenni, vagy tényleg várjam a kérdéseket? ( szerintem ez sem egy jó út, nem igazán lesz jó a benyomás.. :S )


Elég hülye kérdések ezek, de na... egyszerűen fogalmam sincs.



2013. febr. 22. 13:46
 1/10 A kérdező kommentje:
Azt még hozzá teszem, hogy egy művészeti iskoláról van szó, ha így könnyebben tudnátok ötleteket adni.
2013. febr. 22. 13:49
 2/10 anonim válasza:
0%
verd ki szóbeli előtt
2013. febr. 22. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Apád is csinálta volna inkább azt helyetted... :)
2013. febr. 22. 14:08
 4/10 anonim ***** válasza:

Igen, mond el ezeket magadtól, és ne szégyelld, hogy ideges típus vagy. Megmondhatod szégyenlősen mosolyogva, hogy nagyon izgulsz, mert ez fontos neked, úgyhogy előre is elnézést, ha majd leblokkolsz.

Tudom, mit érzel, én most fogok érettségizni idegen tanárok előtt, és angolul kell beszélni, hát, én is ideges fajta vagyok idegenek előtt, de remélem, nem fagy le végérvényesen az agyam. Írd le a ,,beszédedet", kicsit magold be, hátha úgy egyszerűbb lesz.

2013. febr. 22. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm az értelmes választ. :)

Sok sikert maajd neked!

2013. febr. 22. 14:20
 6/10 anonim ***** válasza:
Neked is. :) Ne felejtsd el, a művészlelkek mindenféle defektet nyilván felvállalhatnak, szóval ha Te művészsuliba jelentkezel, ne félj beszélni az érzéseidről sem. Sok embernek ugyanaz a hobbija, mind elmondják - az alapján nehéz kiválogatni a jelentkezőket. Szóval add önmagad, ne csak sablonos dolgokról beszélj.
2013. febr. 22. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
nyíltan felvállalhatnak**
2013. febr. 22. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Teljesen igazad van. Mindjárt máshogy látom ezt az egészet. :))

Csak azért parázok, mert legtöbb helyen márpedig a sablon témák számítanak...

2013. febr. 22. 14:36
 9/10 anonim ***** válasza:
Akkor egy rövid helyzetjelentés után, ami az érzelmi állapotodat vázolja fel, ledarálhatod nekik a hobbijaidat is, és hogy mi fontos neked az életben. Úgy a tuti.
2013. febr. 22. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Talán így lesz a legjobb.

Köszönöm!

2013. febr. 22. 15:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!