Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mit tegyek? Azt megtudom...

Mit tegyek? Azt megtudom tenni, hogy jelentkezek egy minimális pontszámú helyre és jövőre leérettségizem rendesen, majd átjelentkezem egy jobb egyetemre?

Figyelt kérdés
Idén érettségizem, és most van a felvételi időszak. Nem tudom, hova jelentkezzek. Műszaki menedzser szakra jelentkeznék, de nincs érettségim természettudományokból, és 2 hónap alatt esélytelen normális eredményt elérni.

2013. febr. 24. 23:13
 1/10 anonim ***** válasza:
Megteheted ezt is, de akár az idei jelentkezést is kihagyhatod.
2013. febr. 24. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
de akkor csúsznék egy évet
2013. febr. 24. 23:24
 3/10 A kérdező kommentje:
A problémám az, hogy nem szeretnék lemaradni, féléveket fölöslegesen tanulni
2013. febr. 24. 23:25
 4/10 anonim ***** válasza:

Vagy kezdj el munkát keresni, és érettségi után dolgozz egy évet, közben készülj fel a természettudományos érettségire, tedd le és egy évvel később kezdd az egyetemet.

Nem célszerű egy évet elpazarolni, mert utána könnyen megjárhatod vele (átcsúszol fizetősre, no meg annyival tovább vagy ide kötve).

2013. febr. 24. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
érettségivel nem igazán lehet munkát kapni manapság, hiába kerestem.
2013. febr. 24. 23:27
 6/10 anonim ***** válasza:

Az egy év csúszás nem para, az egyetem már nem olyan, mint a gimi, simán tudsz dolgozni már diploma előtt (sőt ajánlott is), de a legtöbb egyetemista amúgy is összeszed egy év csúszást.

Esetleg menj el addig valamilyen kapcsolódó okjre, pl. műszaki menedzserasszisztens. A megtanultak később az egyetemen is jól fognak jönni. Vagy esetleg valamilyen műszaki szakma, úgyis akkor jó egy műmenedzser, ha a szakmához is ért, amit csinál.

2013. febr. 24. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Na de ha átmész egy szakra akkor alapból csúszol egy évet. Azért ez nem így működik, hogy felvesznek földrajz szakra majd te átjelentkezel műszaki menedzserre ilyen nincs.

Azt is vett számításba ha nem fogadják el az átjelentkezésed akkor ha abba hagyod akkor a hallgatói szerződés értelmében vissza kell fizetned a tandíjat, mert abba hagyod a sulit.

2013. febr. 24. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
én arra gondoltam felvesznek műmenre OE-n majd egy év után átmennék BME-re
2013. febr. 24. 23:50
 9/10 anonim ***** válasza:
Azt is lehet, csak nincs sok értelme. Kábé semmit nem fognak elfogadni az elvégzett tárgyaidból, szóval a nulláról indulsz, viszont elvesztettél két félévet.
2013. febr. 25. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
annyira nem egyszerű ilyenkor az átjelentkezés. akkor mindenki ezt csinálná, bejelentkezne egy alacsonyabb pontszámú helyre, majd átjelentkezne
2013. febr. 25. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!