Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mi van, ha később úgy dönt a...

Mi van, ha később úgy dönt a diák (akármilyen okból) hogy hazajön és itt és marad. Akkor visszafizetik neki a pénzt kamatostul, vagy jó magyar szokás szerint elkallódik valahol?

Figyelt kérdés
2013. febr. 25. 22:20
 1/3 anonim ***** válasza:
Gondolom a hallgatói szerződéssel kapcsolatos a kérdés, ha egyetem után az illető kimegy külföldre. Ezesetben felvilágosítalak: a hallgatói szerződés értelmében a képzési idő kétszeresét kell itthon ledolgozni a diploma megszerzése utáni 20 évben. És fizetni csak akkor kell ha ezt nem teszed meg. Azaz nincs olyan hogy kimész és azonnal fizetned kell, hanem hogy akkor kell fizetni ha a 20 év alatt nem dolgozol itthon eleget.
2013. febr. 25. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

De a 20 év alatt felhalmozodó kamattal ami a jegybanki alapkamat+3% a végzet diák nem akar számolni, inkább előre fizet, de valamilyen előre nem látható okból mégis hazajön, akkor nem kapja vissza pénzét?


Vagy dolgozhat minden diák itthon a szerződésben foglalt ideig, esetleg kifizethet egy vagyont az államnak, aminek a nagy része a kamatokra megy el és nem magának a képzés árának vissztérítésére?

2013. febr. 25. 22:47
 3/3 anonim ***** válasza:

Nem hinném hogyha 19 év múlva fizeted vissza, akkor többet kellene, mintha rögtön kifizeted. Szerintem nem megy rá kamat.

Meg szerintem olyan sincs, hogy te kifizeted és ők meg majd visszaadják.

2013. febr. 25. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!