Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ha felvesznek egy szakra...

Ha felvesznek egy szakra főiskolán de utólag azt mondom hogy még sincs kedvem oda menni jövőre ismét jelentkezhetek államilag támogatott szakokra?

Figyelt kérdés
Én most bejelöltem 3 helyet az E-felvin ahová szeretnék tanulni. Igazából az 1. helynek örülnék a másik kettőben nem lennék biztos hogy el akarnám kezdeni, akkor lehet hogy ugy döntenék hogy 1 évig nem megyek és javítok az érettségin és majd jövőre megpróbálok valami mást. Szóval ha most felvesznek egy szakra de mégsem akarok oda menni akkor mondhatom hogy nem megyek, és jövőre ismét jelentkezhetek állami államilag támogatott képzésre?
2013. febr. 26. 14:29
 1/3 anonim ***** válasza:

Az, hogy felvesznek az annyit jelent, hogy megvan a pontszámod, és lehetőséged van beiratkozni. Ha nem teszed, akkor kövektező alkalommal újra jelentkezhetsz.


De az a legkorrektebb, hogy ahova nem akarsz menni, azt nem jelölöd meg, mert mások Miattad csúszhatnak le a ponthatárról.

2013. febr. 26. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszi a választ. Nekem sem egyszerű. Van egy célom ahová menni akarok, a másik kettő amit megjelöltem azok tartalék megoldások. Ha az első helyre nem vesznek fel, akkor majd mérlegelnem kell hogy elmegyek-e a 2. vagy 3. számon megjelölt helyre.... de ebben még nem vagyok biztos. Ezért jelöltem meg őket.
2013. febr. 26. 14:47
 3/3 anonim ***** válasza:
Én sem örülnék tiszta szívvel a második helyezettemnek, habár ugyanaz a szak, mint az első, csak másik egyetem. A harmadik szakot a postán írtam be, mielőtt feladtam volna a jelentkezésemet, mert rám jött a félsz, mi van, ha a másodikba sem vesznek fel. Remélhetőleg nem lesz harmadik hely ebből, az végül is furcsa is lenne, mert tavaly több pont kellett oda, mint az általam másodiknak jelölt helyre. Na de oda lehet, hogy be sem iratkoznék, nagyon kiakadnék, ha csak oda jutnék be.
2013. febr. 26. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!