Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » ELTE biológia alapszak?

ELTE biológia alapszak?

Figyelt kérdés
Biztos több kérdés is volt már hasonló témában, de konkrét véleménykérést nem találtam. Elsősorban erre a szakra járók/jártak véleményét szeretném megkérdezni minden téren :) (tényleg olyan nehéz? kémia és fizikatehetség nélkül is elvégezhető? milyenek a tanárok/vizsgák, milyen a társaság? stb.)

2013. febr. 26. 16:03
 1/6 anonim ***** válasza:
83%

rossz... de tényleg, minden!!!

a biosz szak jó, de ne az ELTE-re menjél!

2013. febr. 26. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
:/ de van Budapest közelében jobb biológia alapszak? Sajnos nem tehetem meg, hogy messzire menjek.
2013. febr. 26. 16:38
 3/6 anonim válasza:
77%

Ismerősöm van aki egyik helyről váltott a másikra, mert mondta hogy katasztrófa maga az ELTE szerinte , mert fellengzősek és el vannak szállva magasan az égen eléggé....

Ráadásul a biosz nem az ELTE "erőssége", nekik a pedagógia jó.

Biosz inkább SZTE.

2013. febr. 26. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
mi benne a rossz konkrétan? mi az hogy minden? az első kérdező, te oda jártál? én oda járok, nehéz nagyon szerintem, könnyű kiesni/csúszni már egy sikertelen vizsgával is, de a tanárok nagyon nagy tudásúak (még akkor is ha néhány előadni nem tud) kémia tudás nélkül elég kellemetlen a helyzet, viszont ha van tehetsége az embernek vagy könnyebben megérti akkor korrepetálással nem lesz gond (erre van a kritérium tárgy), fizika nélkül sztem nem gáz, amúgy se kötelező. a társaság meg jó, a góylatábort meg túlértékelik :)
2013. márc. 1. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 polarbeer ***** válasza:
100%

Másodéves vagyok az ELTE bioszon. Ami tény, hogy 3 év alatt a BSC-t szinte lehetetlen elvégezni (kb. 5%-a az évfolyamnak). A BSC-t 44-5 év alatt szokták elvégezni általában.

Nehéz, de az a jó benne, hogy a biológia minden területét nagyon megtanítják. Így már egyetemi éveid alatt el tudsz kezdeni egy (vagy akár több) kutatást, amivel már az egyetem alatt egy minimális hírnevet tudsz magadnak szerezni. A legtöbb labor is BP-n van, ha laborbiológusnak szeretnél menni, mindenképp előnyös.


A szegedi bioszról azt hallottam, hogy ott a biokémia, a molekuláris, és immunbiológia nagyon felkapott. Manapság ezek a "jól kereső biológus állások". Ha már előre tudod, hogy ilyen terület érdekel, akkor javaslom Szegedet. Ha még nincs konkrét elképzelésed, hogy merre menj a bioszon belül, akkor az ELTE a jó választás számodra!


Általában (100 biológushallgatóból 90-nél bejön) aki jó középsuliban matekból/kémiából/fizikából, az jobban szereti a molekuláris bioszt, az anatómiát, és a biokémiát, míg azok, akik főleg "magolni" tudnak jól, és jók voltak töriből, magyarból, azok jobban szeretik a rendszertant, a humánbiológiát, és az evolúcióbiológiát. Én az utóbbi táborba tartozom, nekem nehezek a kémiás tárgyak (a fizikás tárgyak az ELTE-n a vicc kategóriába tartoznak), és ökológus szeretnék lenni. Azaz olyan biológus, aki lehető legtöbbet van kint terepen, és növényekkel/állatokkal foglalkozik. Ökológusnak, etológusnak nagyon nehéz elhelyezkedni...


Sok, és sokféle tárgy van, mindenkinek más fekszik jobban. Viszont akkora nagy tudományterület, hogy minden nem mehet mindenkinek. Ezért a csúszkálások, ezért a diplomavégzés kitolódása...


Két szakirány van, kutató, és tanári. 2. félév végén kell döntened, hogy mi szeretnél lenni. A tanárisok ha könnyű minort választanak (pl. föci), akkor el tudják végezni 3 év alatt, ha csak 2. félévben nem csúsznak meg. Ha a tanáris az első két félévét rendben tolja, akkor a nehezén túl van.

A kutató viszont tényleg nehéz.


Milyen a társaság? :)

Sok a lány. Szerencsére. Kb. 85 %. Nagyjából 2 brancs van:

1) Sokat kirándul, jól tanul, érdekli 1 valami a biológiában, azt nagyon megtanulja, a többit pedig egyéne válogatja, hogy mennyire. Általában azzal törődik csak, hogy meglegyen a többi tárgy, a hobbijáért él, amivel kutatni kezd felsőbbévesként. Könnyen lehet, hogy nem sikerül neki valamiből a kettes, ezért megcsúszik. Ügyel arra, hogy többet aztán már ne csússzon. Nem iszik, nem partyarc, viszont értelmesen lehet vele beszélgetni.

2) Bulizik, iszik, élvezi a szabadságoz, nem érdekli, h hány év alatt végzi el, rámegy az összes tárgyból a kettesre, ami vagy sikerül neki, vagy nem. Élénk közösségi életet folytat, HÖK-ben dolgozik, kollégiumi bulikat szervez, kidolgozott tételeket kunyerál vizsga előtt, azokat bemagolja minden tárgyból, és kis szerencsével megvannak a tárgyai. A keményen tanulós / keményen megértős tárgyakon pedig elbukik.


Egyébként minden évfolyamban más a társaság. Nálunk pl. egészen sokan mentek tanári szakirányra. Kb. 40 %. Máskor ez a szám kevesebb, mint 20% szokott lenni. Minornak ritkábban kémiát, gyakrabban földrajzot választanak.


Tanárok közt óriási szaktekintélyek akadnak, akik ráadásul segítőkészek, ha érdeklődsz a téma iránt, akkor segít, bevisz kutatásokba, stb...

Van 1-2 tanár, aki szívat vizsgán, de nem általános. Általában, ha tudod, átmész. Persze vannak nagyon kemény tárgyak, amit egyszerűen nem lehet tudni, mert annyira nagy anyag, hogy szinte lehetetlen.


És a bódvarákói gólyatábor pedig igenis hihetetlen élmény! :)


Remélem, tudtam segíteni, bármi kérdésed van, írj nyugodtan. :D

Üdv.:

polarbeer

2013. márc. 15. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
köszönöm a részletes válaszodat:)
2013. márc. 16. 00:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!