Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Melyik OKJ-s szakot érdemes...

Melyik OKJ-s szakot érdemes választanom? -TB és bérügyi szakelőadó -Kisgyermekgondozó, -nevelő -Gyógymasszőr -német középfokú c-re felkészítő (nem OKJ)

Figyelt kérdés

Munkanélküli vagyok, és a munkaügyi kp-on keresztül szeretnék tanulni, a listából engem ezek érdekelnek.

Melyikkel tudnék elhelyezkedni szerintetek?

Magamról annyit, hogy érettségim és kozmetikus OKJ-m van.


22/l


2013. febr. 28. 12:04
 1/6 anonim ***** válasza:

Én az elsőt kezdtem el. Azt mondják jól el lehet vele helyezkedni, ha már van 2-3 év releváns munkatapasztalatod. Ugye az meg addig nem lesz, amig valaki nem alkalmaz.

Kisgyermekgondozóként gyerek felügyeletet vállalhatsz és mehetsz oviba, bölcsibe dolgozni. Ott közalkalmazotti fizetés van, cserébe nem fogják azt mondani hogy több év tapasztalatot kérnek.

Gyógymasszőrnek látom a legkevesebb értelmét, azt vállalkozóként tudnád csinálni ami ugye tudjuk kockázatos vagy szállodai alkalmazottként, de ilyet meg nem igazán keresnek szerintem. A némethez nem tudok hozzászólni.

2013. febr. 28. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

KÖszönöm a válaszod! Ezért dilemmázok ennyit, mert én is azt olvastam, hogy TB és bérügyisnek tapasztalattal vesznek fel persze... ezt imádom itthon, mindenhez csomó papír és több éves munkatapasztalat kell :@

A kisgyermekgondozó nagyon nagyon tetszik, külföldön voltam már bébiszitter, persze oda nem kellett semmilyen papír :)

A gyógymasszőrön azért gondolkodom, mert kozmetikusnak tanultam, és a kettő szakmával már talán mernék vállalkozást nyitni. Talán lenne rá megfelelő kereslet.

Igazából a német nyelvvizsga csak arra kellene, ha mennék fősulira, mert így kevés a pontom, külföldre meg nem kell amúgy sem nyelvvizsga, csak az, hogy beszéld a nyelvet. Úgyhogy akkor ez most le is kerül a listámról :)

De még mindig gondolkozom, melyiket válasszam.

2013. febr. 28. 13:12
 3/6 anonim válasza:

Nagyon gondold át, ha a TB és bérügyi szakelőadót választanád, mert az elég nehéz (nem a vizsga), ha hosszú távon gondolkodsz benne, az örökös változások követése, apró részletekben elmerülés, gyakorlatszerzés és azután sem egyszerű. Szerintem, ha nincs reális elhelyezkedési kilátásod (konkrétan ahova mehetsz), nem biztos, hogy érdemes elkezdened, csak, ha TÉNYLEG nagyon ÉRDEKEL is a szakma. Ellenkező esetben megszerzed és nem fogsz tudni kezdeni vele semmit.

A gyógymasszőr jól hangzik, főleg, hogy (úgy tűnik) közelebb áll hozzád, a másik szakmádhoz és abban van ötlet, ha vállalkozásban gondolkodsz. Persze anyagi és szakmai oldal az most más kérdés, hogy bele tudnál vágni vagy sem. Vagy esetleg később válik reálissá.

A kisgyermekgondozó,- nevelő arról nem tudok mit mondani. A német biztos hasznos, de annál egy szakma többet ér, és nyelvet még tanulhatsz tanulás vagy munka mellett is.

2013. febr. 28. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod! Ment a zöld mancs :)

Nagyon gondolkozom a TB-n, mert igazából közgazdasági középsuliba jártam és már ott sem voltam jóban ezekkel a tárgyakkal :/ tudom, hogy ez nem nekem való, főleg így, hogy nem is tudnék -nagy valószínűséggel- elhelyezkedni vele.

Igen, nyelvet lehet tanulni akármikor, jelenleg pedig elégnek érzem a nyelvtudásom.

2013. febr. 28. 13:34
 5/6 anonim válasza:

Én ugyanebben a cipőben járok. Sokat érdeklődöm a tb-s képzés után, de egyre biztosabb vagyok abban, hogy nem választom. Nem éri meg olyan szakmát tanulni, amivel csekély az esély az elhelyezkedésre.

A te helyedben a kozmetikusi mellé masszőrit választanék, ha vállalkozásban kondolkodsz és érdekel a szépségipar. Viszont, ha váltani akarsz a kisgyermekgondozó is egy jó lehetőség. Nyelvet meg akármikor tanulhatsz.

2013. márc. 6. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Szia! Mindkettőre (kisgyermeknevelő, gyógymasszőr) jelentkeztem, kíváncsi leszek melyikre vesznek fel,remélem valamelyikre csak bejutok és most nem lesz akkora túljelentkezés. Te mik között vacillálsz? Igen ezen a TB-sen én is gondolkodtam, tényleg nincs értelme olyan szakot/szakmát végezni, amivel utána nem lehet gyors elhelyezkedni. Már dolgozni AKAROK :)
2013. márc. 7. 15:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!