Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ti melyiket választanátok?!...

Ti melyiket választanátok?! SÜRGŐS!

Figyelt kérdés

Óbudai gimnázium vagy a Berzsenyi Dániel gimnázium...

Kb mind a kettőnél ugyan olyan a képzés rangsorban egymás mellett vannak, tized% eltéréssel...

Ti melyiket ajánljátok jobban? Ha tudtok indokoljatok is!

Köszönöm szépen előre is!!



2013. márc. 6. 20:58
 1/9 anonim ***** válasza:
Berzsenyi, nekem diákcentrikusabbnak tűnik. :)
2013. márc. 6. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Berzsenyibe voltam szóbelizni,nagyon kedvesek voltak,nekem az a szimpatikusabb,oda szeretnék menni,gyere te is :)
2013. márc. 7. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 Dubi ***** válasza:
Berzsenyibe jártam, nagyon élvezhető hely :)
2013. márc. 8. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
49%

Két kitűnő tanuló ismerősöm pont ebbe a két suliba ment tavaly. A mostanra már Berzsenyis ismerősöm annak idején oda volt a suliért, imádta, egy álma vált valóra, mikor bekerült. Ma már gyűlöli az egész iskolát, annak ellenére, hogy sok barátja van ott. Azt mondja, utálja, hogy annak ellenére, hogy jó képességű, minden hétköznap délutánja a másnapra való felkészüléssel megy el. Jelenleg 2-es 3-as tanuló. A másik, aki Óbudais, minimális mértékben rontott az átlagán, 4,7-es átlaga megvolt félévkor, ő imádja az Óbudait.


Bár sok mindentől függ, hogy melyik a kettő közül. Hogy hol laksz, hogy képes vagy-e az egyik suliért több időt utazni 4 éven át, hogy milyen mértékben vagy szorgalmas, hogy milyen képességű vagy, és mennyi tudást adott át Neked az a suli, ahova most jársz. De azért azt engedd meg, hogy megkérdezzem tőled: Megéri Neked 4-5 éven át minden délutánodat és hétvégédet áttanulni azért, hogy egy "neves" gimnáziumban érettségizhess? Nem érné meg jobban egy középszerű gimi (pl. Petőfi Sándor Gimnázium)?

2013. márc. 8. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Dubi ***** válasza:
100%
Én azért megcáfolnám az előző hozzászólót :) Én az első 2 évben minden délutánomat végigpingpongoztam/kosaraztam, délután 4-5-ig :P Este 1-2 óra alatt megvolt a házi és a másnapi tananyag, nem nagy cucc. 11. csak azért volt nehéz, mert sok pluszt vállaltam magamra, 12. pedig érettségi ugyebár és más dolgom is volt. A többiek is nagyjából ennyit töltöttek tanulással. Ellenben az osztály negyede sík hülyékből állt, igen, ők a 2-3-as tanulók. Sajnos valahogyan bekerülnek. Tehát a te ismerősöd is biztosan közéjük tartozik, és nem hiszem el, hogy az egész délutánját tanulással tölti. Csak nyavalyog... És hozzáteszem, ez a természettudományos tagozaton volt, ami szerintem az egyetlen "nehéz" és komoly tagozat a berzsenyiben. A humánosok, matekosok és nyelvisek minden nap 1-2 órával korábban mentek haza és alig kellett tanulniuk.
2013. márc. 8. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Dubi, nem akarok beléd kötni, de nekünk humánosoknak évfolyamszinten igen sok óránk van, a természettudományosoknak pedig sok a lyukasórájuk. Oké, persze részletkérdés.

A Berzsenyi egy klassz hely. Pont. Nívós, jók a tanárok, és én például - nem vagyok rá büszke - de jószerivel heti egyszer ha leülök tanulni, 4,3 az átlagom.

2013. márc. 8. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Dubi ***** válasza:
12-ben lehet, mert leadhatjuk a kemiat es a bioszt, volt aki megtette. De cserebe faktot kell felvenni, tehat ugyan ott vagynk, csak delutan van ora. De ezt leszamitva... ???? Egyetlen egy lyukasorank sem volt a 4 ev soran az orarendben. Sok ora? Nektek mennyi? Nekunk minden nap atlag 7 orank volt. Nekem faktokkal egyutt volt atlag napi 8 oram (neha 7, neha 10).
2013. márc. 8. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Jó, mondjuk az is igaz, hogy mivel kezdő angolos vagyok, ezért van plusz két angol órám, plusz ott van a mindennapos tesi... Így viszont 6-7-9-8-9 órám van, ez el kell ismerned, hogy igen sok. :D

Viszont kérdező, a suli nagyon klassz, ne rémisszen ez meg.

2013. márc. 9. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Egyik sem - teljesen másba mennék
2015. febr. 22. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!