Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mi történik ha van igazolatlan...

Mi történik ha van igazolatlan hiányzásom gimnáziumban?

Figyelt kérdés

2013. márc. 8. 14:21
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
kicsaphatnak? van 2×9 "igazolatlan" órám, két forgalmi vizsga volt, és a tanár nem fogadta el, mert azt mondta, hogy az ellenörzőbe kell lennie nem pedig papíron. mindkét napon kilenc órám volt, a vizsga kb 3 órát vett(előtte volt pótórám) igénybe,szóval visszamehettem volna a suliba, de úgy voltam vele, hogy ha van igazolásom minek... mi a teendő ilyenkor?
2013. márc. 8. 14:24
 2/14 anonim válasza:

Kicsapni 50 igazolatlan hiányzás után lehet csak.


A te esetedben "csak" ez van:

„Ha a tanköteles tanuló igazolatlan mulasztása egy tanítási évben eléri a tíz órát,

az iskola igazgatója értesíti a gyermek tényleges tartózkodási helye szerint illetékes jegyzőt és a gyermekjóléti szolgálatot.”


Viszont ha valóban van eredeti igazolásod, és fel tudod mutatni, akkor nem hiszem, hogy bármi lenne belőle.

2013. márc. 8. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

de nem fogadja el az osztályfőnök...

szerinted menjek az igazgatóhoz? hol találtad ez a törvénycikkelyt? köszi a segítséget

2013. márc. 8. 14:34
 4/14 A kérdező kommentje:

megtaláltam az iskolánk házirendjét, ezt írja:



"4. Ha a tanköteles tanuló egy tanítási évben 10 óránál többet mulaszt igazolatlanul, az iskola igazgatója hivatalosan értesíti a szülőt, a gyermek lakóhelye szerint illetékes jegyzőt valamint a gyermekjóléti szolgálatot. A jegyző gyámhatóságként eljárva végzéssel felhívja az iskoláztatási támogatás jogosultját a jogkövetkezményekre. Az iskola közreműködik a gyermekjóléti szolgálattal az intézkedési terv elkészítésében, amely „a mulasztás okának feltárására fi-gyelemmel meghatározza a tanulót veszélyeztető és az igazolatlan hiányzást kiváltó helyzet megszüntetésével, a tanulói tankötelezettség teljesítésével kapcsolatos, továbbá a gyermek, tanuló érdekeit szolgáló feladatokat.”"



"iskoláztatási támogatás jogosultját a jogkövetkezményekre"

>ez mit jelent?

2013. márc. 8. 14:53
 5/14 anonim válasza:

Azt jelenti, hogy ha jogosult vagy iskoláztatási támogatásra, akkor elvehetik a hiányzás miatt.


[link]


És igen, szerintem mindenképpen menj az igazgatóhoz és mutasd meg neki is az igazolást.

2013. márc. 8. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

ja értem, akkor ez ilyen családi pótlék, meg ilyesmik, ugye?

de akkor tulajdonképpen nem fog semmi történni(ha nem fogadják el), csak figyelmeztetik a városi jegyzőt, meg a gyermekvédelmiseket?

2013. márc. 8. 16:56
 7/14 A kérdező kommentje:
közben rájöttem, hogy csak 1× 9 órányi hiányzásom van.
2013. márc. 8. 17:12
 8/14 anonim ***** válasza:

Ha nem éri el a tíz (igazolatlan) órát,

nincs semmi (cska majd benn lesz a bizidben)

2013. márc. 9. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Évismétlés van iksz mulasztott óra után
2013. márc. 9. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Nem lesz semmi
2013. márc. 9. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!