Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Hogyan kell kiszámolni, hogy...

Hogyan kell kiszámolni, hogy hányadik hét van egy egyetemen?

Figyelt kérdés
Ezzel mindig bajban vagyok, mert többnyire nem dátummal kajuk meg a határidőket a beadandókra, hanem úgy, hogy az X-edik heti gyakorlat előtt Y órával. De nekem ez nem sokat mond. Segíteniétek?

2013. márc. 11. 06:29
 1/9 reptoid ***** válasza:
65%
Aki 15-ig nem tud elszámolni, azt hogy engedték ki általános iskolából?
2013. márc. 11. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Naptárban csak meg tudod nézni
2013. márc. 11. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Az a jó, ha van nálad naptár
2013. márc. 11. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

De nem naptári hetet számolnak, hanem valami mást, mert nem egyezik a kettő. Ebben a félévben a például a negyedik héten írtam egy zh-t és a következőt a 7-edikre jelezték, erre megnéztem, hanyadik hét van (google-ben találtam egy ilyen honlapot, ami csak ezt jelzi) és ott 11-ediket írtak. Szóval egyáltalán nem ugyanúgy számolnak egyetemen, mert még nem volt a 7-edik heti zh. Ezért írtam a kérdést.


Az első válaszadó valószínűleg életében nem járt még egyetemen, legfeljebb takarítóként, szóval inkább ne oltson le másokat a saját tudatlansága miatt.

2013. márc. 12. 10:38
 5/9 A kérdező kommentje:
Azt hiszem megvan. Február 4-én kezdődött a szorgalmi időszakom, és az a bizonyos negyedik heti zh a február 25-ével kezdődő héten volt. Ebből kiindulva most a hatodik hétben járunk.
2013. márc. 12. 10:47
 6/9 reptoid ***** válasza:

Ha nem jártam volna egyetemre, vajon mire fel írtam volna pont 15-öt példaként? Kb. ennyi oktatási hétből áll egy félév.

Félelmetes logikád lehet...



Általános iskola alsó tagozatán megtanítanak összeadni. Megnézed, hanyadik naptári héten kezdted a sulit, aztán szépen hozzáadod az aktuális oktatási heted sorszámábak eggyel csökkentett értékét.

Pl idén kezdődött február 11-én az oktatás, a 7. naptári hét. Kíváncsi vagy, mikor lesz a harmadik oktatási hét, ezért a 7-hez hozzádsz 3-1-et, vagyis kettőt. Tádám, rájössz, a 9. naptári héten lesz.


Nem igazán értettem a társadalom egy részének az egyetemistákkal való szembefordulását, de ha belőled több is van, és ilyen magadfajtákat ismernek, akkor jogosnak is érzem ezt a dolgot.

És még hangsúlyozod is, te egyetemista vagy, más pedig a közelébe se kerülhetett... Az értékrendedben ezt az egyetemista dolgot tedd helyre.

2013. márc. 13. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
tapsoljuk meg a kérdezőt! :D TAPS-TAPS-TAPS
2013. márc. 13. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Na,akkor ez le lett tisztázva
2013. márc. 13. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Azért csak jó a naptár is
2013. márc. 13. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!