Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Egy őrült tévedés teszi...

Egy őrült tévedés teszi pokollá az életem! - Milyen segítséget tudnátok adni ismeretlenül? (Kérlek figyelmesen olvassátok át, mert csak az egészet megértve látható át a dolog - vagy még úgy se)

Figyelt kérdés

Gimnáziumba járok, már végzős vagyok, érettségihez közel. Átlagban 4-5-ös tanuló, igaz, van amiből 3-as vagyok (biológia).

Olyan embernek törekszem lenni, aki nem akar direkt módon rosszat, és óvakodik a bajtól ahogy tud. Ez valahogy mégsem sikerül.


Van az osztályban, amibe én magam is járok, egy eléggé szimpatikus (legalábbis számomra) fiú, aki iskolai és versenyeredményeivel és sokat tett már le az asztalra. A félreértések elkerülése végett azért már most itt tisztázzuk le, hogy én is fiú vagyok, normális identitásokkal - ugyanis későbbiekben ez lett a gondok egyik forrása.

Az illető lelkes madarász, és biológiából is nagyon jó.

Én magam, karácsony alkalmával névtelenül küldtem neki egy általam összeállított madárdalos CD-t (több száz innen-onnan összekeresgélt madárdalokkal, meg hanganyagokkal, de ez most tök mindegy) ajándékképp. Többször is kérdezgette, hogy ki volt az illető, de nem árultam el neki.

Ezután fogant meg bennem az ötlet, hogy névtelenül egy rejtvényjátékot építsek fel neki levelezésekkel.

PUSZTÁN JÁTÉKBÓL! - legalábbis azt hittem...

Az ez utáni két küldemény számomra meghozta a sikert, egyesek egyszerűen azért zártak ki a "gyanúsítottak listájáról", mert nem gondolták, hogy olyan rejtvényeket képes vagyok kidolgozni.

Onnantól már mást is bevontam a dologba, akit idővel <látszólag> (általában mogorvácska volt az illető mégis) szintén (elmondása szerint is) fellelkesített a dolog, ennek kapcsán szorosabb ismeretséget is kezdtünk kötni...


...Igaz, már előrehaladtával egyre inkább kicsúsztak a dolgok a kezemből, a rejtvényeket egyre nehezebb volt kidolgozzam és már egyre többet dolgoztam előre, az egyre közvetettebbé tett küldötség meg értelemszerűen rizikós volt, s itt volt egy olyan üzenet is, amit maguk a küldöttek egyszerűen <eltettek> saját maguknak (fel nem tudom fogni, hogy miért).

Azonban még itt is el tudtam érni számomra sikernek tűnő élményt - egyszerűen jó volt látni, ahogy foglalkoztak a dologgal, próbálták megfejteni a lényeget, nyomokat keresni, s ahogy egymásnak mesélték... akkor még ez tűnt sikernek...


Talán jó egy héttel az után számomra viszont meglepő gyanú érkezett : annak érdekében, hogy a fiú megtaláljon, befolyásos rokonokkal akar lenyomoztatni a következő alkalomkor.

Ekkor egyszerre lettem csalódott és dühös. Idővel én is felfedtem volna magam, mikor lezártá tudtam tenni a rejtvénysorozatot - nem akartam összefüggéstelen halandzsákból összerakni, ez gondolom még megérthető -, de én naívan reméltem, hogy számottevőbbé tudom tenni a <játékot>, mint azt, hogy ki csinálja őket.

Magammal meg tudtam értetni, hogy nincs tovább, hogy befejezem, akármennyit is dolgoztam, nagyrészt már előre és feleslegesen, a hír miatti csalódásból viszont úgy döntöttem, hogy sosem tudja meg, hogy ki volt a feladó.


Néhány nap múlva az utóbbit illetően még úgy döntöttem, annyival tartozom, hogy jelezzem, vége. Ez volt a legutolsónak szánt üzenet, amit a táblára írtam fel:


Пожалуйста, извините меня.

Я и не думал о таком конце


Magyarul : Kérlek bocsáss meg, nem gondoltam volna, hogy ilyen vége lesz.

Azonban ezt is teljesen félreértelmezték, mondván, hogy "ne gondold, hogy vége van", jelezve, hogy nem adom fel. - Annak ellenére, hogy egy fehét zászlót is felrajzoltam.


Miután láttam, hogy még itt is mennyire félreértenek, és láttam, hogy milyen szinten kezdenek el nyomozni, nem láttam más kiutat, minthogy feladjam magam.

Elkeseredetten és már félelemmel, gondoltam sok minden másra is, végül egy ember, aki végigkövette az egészet, azt ajánlotta, hogy nyíltan beszéljek, először a tanárommal aztán a fiúval, de azt is meghagyta : Ő jelentős rálátással szinte biztos abban, hogy nincs mitől féljek.


Beszéltem az osztályfőnökkel - BÁR CSAK NE TETTEM VOLNA!


Csalódott bennem, nem akarta elhinni, hogy én vagyok - számonkérte, hogy miért bújtam lány bőrbe. Én próbáltam védekezni, hogy nem adtam rá konkrét okot, nem próbáltam félrevezetni a levelekben, sőt, amikor felvetődött a gyanú, hogy női hódoló vagyok, próbáltam rávezetni az ellenkezőjére a versekben, illetve a már el nem juttatott üzenetekben erre fókuszáltam volna rá. Próbáltam megmagyarázni, hogy játéknak szántam rossz szándék nélkül szimpátiából, s hogy az egyes levelek ezekről bizonyító jelleggel bírhatnak.

Csakhogy ez már kevés. Erre világított rá a beszélgetés alatt, s ezt próbálom most megérteni.

A gyerek, mint mondta, már az igazgatónál is járt bent, illetve értekezleten már foglalkoztam az ügyel (az előtt, mielőtt elmondtam ezt az egészet) - elmondta, hogy a fiú mennyire abban a hitben élt, hogy valaki lány a szerelmével üldözi, és hogy mennyire megviselte ez őt.

Ő azt nem értette, hogy miért csináltam ezt - én azt nem értem, hogy hogy lehetett ez belőle - hisz mikor akarhattam én rosszat, mikor vétkeztem itt szánt szándékkal, vagy úgy, hogy azt látnom kellett volna???!!!


Csak egy kérdés maradt - hogyan tovább?

Az osztályfőnökömtől péntekig kaptam haladékot, addig megígértem, hogy nem mondja el senkinek a dolgot, sem az illető osztálytársamnak, sem a szüleimnek. Viszont mindenképp továbblépést, vagyis lezárást akar.


Az világos, hogy a fiú szemébe kell mondjam, hogy én voltam, be kell valljam, s ha tényleg nyomasztotta már a dolog, vállalnom kell ami rám vár, hogy Ő ne szenvedjen tovább, még akkor is, ha nem tudom elfogadni, hogy ezt kapom.

Próbáltam végiggondolni az elmúlt napokban, amikor tudatomnál voltam (szóval nem aludtam el) ezen gondolkoztam, illetve erre próbáltam készülni.

Az is kivilágosodott számomra, hogy nem fog megbocsátani. Azt is tudom, hogy az osztály is meg fog alázni, ki fognak közösíteni. Lelkileg ez is elég lehet a megtöréshez, de ha rábírom magam az érzéketlenségre, ezen még túl tudnék lépni. Az általános iskolai osztályom ezt már megtette egyszer.

Ha áthelyeztet egy másik osztályba... ??? ...talán nem sokat változtat a dolgon, ugyanúgy közösség nélkül tovább tanulok, majd leérettségizem.


De mi van, ha kirúgnak? Hova tudok utána menni, mihez tudok kezdeni? Hogyan tudnék úgy leérettségizni, bizonyítványhoz jutni? Próbálom most végignézni, mik akkor az esélyeim. A Zöld Kakasba sem járhatok, hisz az Budapesten van, a családom meg Pécsett él, nincs miből szállást, tanulásra alkalmas szobát, körülményeket szerezzenek ottanra...


S mivan, ha még tovább megy - akár Ő, akár az apja - aki ráadásul ugye rendőr - megpróbál feljelenteni, akár zaklatás, akár félrevezetés ügyén?!!

Próbálom azt is végignézni, mivel tudnék akkor védekezni, milyen bizonyítékok, illetve tanúk hogyan tudnának segíteni. Nehéz eset ez is - nem tudom egyértelműen vázolni azt sem, hogy minden ponton helyt álló lenne-e a zaklatás jogi vádja (bár emberileg ezt sem tudnám felfogni, hogy emiatt vádoljanak), s azt sem, hogy mennyire büntethetnek érte, vagy hogy mik a kézzel fogható enyhítő körülmények.


Ennyire tönkre teheti egy ilyen dolog az életem?! Hol kellett volna ezt lássam!

Próbálom megérteni, hogy hol hibáztam igazán, hol tehetném jóvá, vagy csak jobbá...

S az elmém egyre inkább nem tudja valóságként felfogni a következményeket. Értelmetlenül optimista ötletek merülnek fel bennem, hogy "mi van, ha mégsem olyan vészes a helyzet", vagy hogy "mi van ha megbocsájt" vagy ha "megért a rejtvények ~'jóindulatúsága'~" kapcsán... mind olyan dolgok, amikről tudom, hogy hülyeség.


De elfogadni s megérteni még nem tudom, hogy miért ez lett a vége.


Tudom, hogy annál komolyabb a helyzet, mintsem hogy ismeretlenre hagyatkozzak, mégis most, hogy ebbe a megmaradt két napba nem maradt mellettem olyan ember, akivel mernék a helyzetről beszélni, és segítséget várhatnék, halvány segítségként kérdem akár a meglátásotokat, akár a tanácsotokat az ügyben, hogy amikor eljön az idő, hogyan tudok tovább lépni.


Én egy dologra emlékszem : Nem akartam senkinek tudva vagy akarva rosszatt, sértést vagy bántást!



2013. márc. 13. 23:45
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
83%
Ezé nem rúgnak ki, nem jelentenek fel. Odaállsz elé, mondod h te voltál, bocs, nem ezt akartad, de ezt nem fogja elhinni. Biztosan búzának tart majd ha olyan fajta, kicsit beéget itt ott, idővel meg mindenki elfelejti.
2013. márc. 14. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
89%

Hogy mivan?

Nem értem, hogy miért nem vallottad be neki az első perctől fogva, hogy te küldted neki a madaras CD-t, azért mert szimpatizálsz vele, ennyi.... nincs ebben semmi szégyellnivaló, viszont nekem eléggé meleg-szagú a dolog, ne is haragudj meg, hiába írtad azt, hogy nem vagy meleg.

Most már nincs más hátra, hogy bevalld neki, hogy te voltál, legyél őszinte. Nem hinném, hogy ebből iskolai botrány lenne, beszélj az igazgatóval, miután te megbeszélted az érintettel, hogy sikerült elsimítani az ügyet...

2013. márc. 14. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim válasza:
100%

Jó,hogy még vannak ilyen iskolák,ahol rejtvényeket fejtegetnek,nálunk egész nap ment a keménykedés meg a bandázás és néha úgy éreztük magunkat mint a börtönben. :D

Túldramatizálod az egészet,kirúgni nem fognak.

2013. márc. 14. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
Hát én ezt most nem tudom értelmezni, mert már így is ragad le a szemem, és hosszú a szöveg, de azért írok, mert holnap majd szeretném pontosan emgérteni, mi is a problémád :) Addig is jó éjszakát, és nyugodj meg!
2013. márc. 14. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
89%
Én a helyedben hülyeségek helyett inkább a nemi indentitásomon gondolkodnék. Halál komolyan, rossz indulat nélkül, ahogy te is tetted ezt az egészet.
2013. márc. 14. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
100%
Ne aggódj. Nem világos, hogy miért csináltad ezt az egészet, de nem számít, mert nem éri meg a vesződést. A srác mérges lesz rád, és lássuk be, joggal. Ez van. Elvesztesz egy havert, de semmi mást. Nem lesz belőle ügyed.
2013. márc. 14. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim válasza:
21%

Kár bármiért is aggódnod főleg egy ilyen kis dolog végett. A vége akkor is ugyanaz lesz akár aggódsz akár nem és lássuk be jobb úgy élni hátralévő napjaidat, hogy nem rágódsz piti dolgokon. Lesz ez még így. Ez csak a kezdet.

Még évtizedeket élhetsz boldogan egy LÁNY oldalán, mert Isten is erre teremtett. Ha nem így teszel, mármint, hogy nem egy lány oldalán éled le az életed, akkor sokkal nagyobb bajod is lesz a halálod után mint ez a jelenlegi. Mert mit ne mondjak de tényleg buzogány kedvelőnek tünsz. Szóval inkább a pokol miatt aggódj aranyapám. Helyedben sürgősen segítséget kérnék Istentől és inkább a lelkem miatt aggódnék.

2013. márc. 16. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 A kérdező kommentje:

Először is, szerencsére rendeződött az ügy, a diáktársi kapcsolaton sem változtatott (az illető elmondása szerint sem) - viszont azt már látom, hogy végül is a srác rendesége ellenére ugyanúgy levegőnek néz, ahogy a 99% teszi (jobban), illetve már megvan a haveri köre - na bumm, majd akkor szünetekben társaság helyett valami mást találok ki magamnak elfoglaltságul (már tudom is hogy mit ;) (nyugalom, semmi komoly)).


Másrészt viszont ahogy a kommentek egy részéből (szerencsére legalább még nem a nagy többségből) is utólag látom, tesztnek - ha másért nem, de nem mellesleg magam miatt is szellemi próbatételnek - hasznos volt a dolog.

Ugyanis mit ne mondjak, finoman szólva egyoldalúan és lealázóan gondolkoznak az esetről - mintegy prezentálva gondolkodásmódjukat. És ez nem kissé csalódottságra is jó okot ad. =( --- Nem értem, hogy miért >úgy< kell felfogni manapság a dolgokat. Vagy azt gondoljátok, hogy ez olyan >érett< gondolkodásmódra vall? ~ [Remélem sejtitek, hogy mire gondolok!]


És kedves egyik válaszoló (bocsánat, de a neveket most nem látom), 100% nem látom át, hogy azzal a buzogányosdival mit akarsz mondani, de az alapján, amit nem kissé sejtek a mondanivalódban (nyíltabban mondva ugyanazt, mint amit egyesek nyílt szóval írtak le), bocsánat de idétlenségnek is tartom, hogy ilyen látásmóddal a keresztény vallásba burkolózol. Egyébként szvsz. pokolra az jut, aki gátlástalanul vagy megbocsáthatatlanul _tudatosan_ vétkezik (persze akár mások, akár Isten, akár maga ellen) függetlenül attól, hogy miről van szó. Vagy Te a bűnmegbánás imájából mit szoktál kihallani.


És csak érzékeltetésként - hogy mennyire egyszerű a dolog:

Természetesen én is elgondolkoztam néha arról, akinek végülis küldtem a rejtvényleveleket, ez természetes, de közel sem úgy, ahogy itt egyesek vélekednek, és visszagondolva az egészre már: Még annyira sem a fiú miatt csináltam, ahogy az elején szándékoztam - sokkal inkább MAGAM miatt.


Pl.: mert ha nem vittem volna eddig végig, egy csomó ismeretre, tapasztalatra nem tettem volna szert és egy csomó dolgot nem fedeztem volna fel (számtalant közülük már a hobbimhoz kötve), amivel én saját magam lettem gazdagabb a magam javára.

...vagy mert egy megkapó érzéssel tölthet el, amikor 35 ember meséli egymásnak, hogy most éppen mit kapott az illető, és ott vizsgálgatják és próbálják megfejteni.

...vagy mert percekig röhögök otthon (és még most is rá gondolva nevettető ;)) az a számtalan groteszk pillanat, mint amikor ebédnél velem beszél arról, hogy megy "vadászni a hódolóra", és egyébként majd meg szóljak neki, ha látom hogy valaki nagyon nézi, én meg hevesen bólogatok rá.

...vagy akár azért a meglehetősen humoros pillanatért, amikor felkiált (sosem fájdalmasan, mert ha ezt láttam volna, nem folytattam volna) az újabb üzenet láttám, én meg a sarokba bújok, hogy ne lássák, hogy mennyire nevetek (de végülis nem nagyon volt rá szükség, mert nem én voltam az egyedüli)

...vagy akár pusztán poén és szórakozás volt a részemre, amíg ezeket kidolgoztam (igaz, már egy idő után komoly fejtörést és streszt jelentett a tervezés és kivitelezés), mondjuk ahelyett, hogy a tévét néztem volna...


"csupán" ezért.



De ahogy mondtam, ez az egész kimutatta azt is, hogy nem mindenki tudja megérteni ezt a - véleményem szerint egyszerű - dolgot sem.

Már csak arra kéne rájönnöm, hogy miért?

Mi a francnak kell az ilyet félreérteni?


...de ezt a kérdést azt hiszem az utódo öröksége marad...

2013. márc. 21. 13:16
 9/25 anonim ***** válasza:
89%
akkor a második jótanács: menj el pszichológushoz, szerintem van egy enyhe autizmusod
2013. márc. 21. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
100%
Azért öcsisajt, mert ilyet normális fiú és ember nem csinál.
2013. márc. 22. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!