Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Egy egyszerű kémia kérdés?

Egy egyszerű kémia kérdés?

Figyelt kérdés

Hány köbcenti standardállapotú hidrogén-klorid-gázt képes addicionálni 20 köbcenti standardállapotú butadién?


Megoldás:

C4H6 + 2Cl2 -> C4H6Cl2

Így egyszerűen láthatjuk, hogy 20 köbcenti 40 köbcentit addicionál.


Most az lenne a kérdésem, hogy miért pont, 2Cl2 kell, és miért nem egy?

Ezt honnan tudjuk megállapítani, vagy mitől függ?


2013. márc. 16. 11:43
 1/5 A kérdező kommentje:
bocsi *klórgáz
2013. márc. 16. 11:43
 2/5 anonim ***** válasza:

Szerintem nem jó a az egyenlet,amit a megoldásban írnak,mert C4H6+Cl2=C4H6Cl2 lesz mert így egyeznek meg az oldalokon anyagok, nem? :)

[link] itt is van róla egy példa,amikor a halogénekkel reagáltatják, várom válaszod.

2013. márc. 16. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

bocsánat sikeresen elírtam: tehát végül: C4H6Cl4 lesz,

de miért nem egy cl2vel lesz c4h6cl2 azt nem értem

2013. márc. 17. 11:22
 4/5 anonim ***** válasza:

Szerintem az a magyarázat rá,hogy a butadién kettős kötést tartalmaz,és amikor halogénnel(Cl2,Br2) addicionálod,akkor a reagensből 2 molnyit kell venni

C4H6+2Cl2=C4H6Cl4

a metánban ugye nincs kettős kötés,ezért ott azért lesz így mert rendezted az egyenletet: CH4+4Cl2=CCl4+4HCl

[link]

ennek 18. oldala viszont azt bizonyítja,h a tied is,ezért egyenlőre többet nem tudok mondani.

2013. márc. 17. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Kicsit megkésve, de köszönöm a válaszodat:P

Talán egy "kémiáshoz" van szerencsém?:D

2013. márc. 24. 10:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!