Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Miért van az, hogy mindenki...

Miért van az, hogy mindenki az egyetemistákért aggódik, de az ellen, hogy középiskolákat vontak/vonnak össze, sok szakközép iskolát és szakiskolát "szétvertek", sok középiskolás jövője is kilátástalan, azért senki sem?

Figyelt kérdés
NE ÉRTSE FÉLRE SENKI, én sem értek egyet azzal, amiket az egyetemekkel és főleg az egyetemistákkal művelnek, de ha az oktatás szóba kerül, akkor rögtön csak az egyetemek. Az, hogy némely középiskolában időnként fűtés sincs, vagy hogy omladozik a fal, azzal senki sem foglalkozik. Hoffmann Rózsa azon döntéseit, amik az általános és középiskolásokat érinti, abban is vannak felháborítók, azzal sem foglalkozott senki.

2013. márc. 17. 15:54
 1/5 anonim ***** válasza:
Jó kérdés. Szerintem eddig azért nem nagyon volt téma az ált. suli meg a középsuli, mert nem állami fenntartásúak voltak. Mondjuk hogy ezután a nagy államosítás címén történő újabb károkozás után mi lesz, nem lehet tudni. Hidd el, én már aggódom. Igaz, én nem vagyok nagy híve az államosításnak, sem ennek a rezsimnek.
2013. márc. 17. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Ezt értem, csak az általános és középiskolai dolgokat elfelejti mindenki említeni.
2013. márc. 17. 16:45
 3/5 anonim válasza:
Mivel a középiskolások általában nem elég "érettek" ahhoz, hogy felemeljék a hangjukat. A szülők pedig kevesen foglalkoznak ilyen mélyen a dologgal, hogy ők kiálljanak értetek, munka mellett amúgy is neccesen lenne idejük erre. Nekünk egyetemistáknak pedig per pillanat elég saját magunkért harcolni, nem tudunk sajnos másokért is.
2013. márc. 18. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Én már nem vagyok középiskolás, OKJ képzésen vagyok, már érettségiztem.

Az zavar igazából, hogy az egyetemisták megpróbálnak mindent felhasználni a céljuk érdekében. Múltkor egy felvonulásukon láttam egy olyan transzparenst, hogy "Mi vagyunk az egyetem, mi vagyunk a jövő". És úgy elgondolkoztam, hogy csak az egyetemisták a jövő? Egy olyan fiatal, aki nem egyetemen van, hanem akár OKJ-n az szerintük már nem jövő? Vagy egy középiskolás, vagy általános iskolás?

2013. márc. 18. 11:34
 5/5 homo ludensz ***** válasza:
A jövő lehet az egyetemet vagy főiskolát végzetteké ha amit megtanultak a gyakorlatba is át tudják majd ültetni. Autószerelőre,informatikai szakemberre mindig szükség lesz. Esetleg a póznára a szerelő bölcsészdiplomával is felmászhat ha tudja mit kell csinálni áramkimaradás esetén.Nem ott a probléma hogy törekszik mindenki minél magasabb iskolát elvégezni inkább az hogy a közösségnek a társadalomnak konkrétan mennyire lesz hasznos tagja.A jogásznál is folyni csöpögni kezdenek a vízcsapok és szüksége lesz egy vízszerelőre. Egy társadalom javára válik a kiművelt fők sokasága csak ezt a szellemi tőkét tudni kell használni és nem politikusként.
2013. márc. 18. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!