Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » A bp. -i Xántus János Angol-Ma...

A bp. -i Xántus János Angol-Magyar Kéttannyelvű Idegenforgalmi Szakközépiskolát, vagy a szintén bp. -i Karinthy Frigyes Angol-Magyar Kéttannyelvű Gimnáziumot választanád?

Figyelt kérdés
Mindkettőbe felvettek, nem tudok dönteni. Segítsetek, légyszi :)

2013. márc. 19. 00:01
 1/10 anonim ***** válasza:
Mindenképpen a Karinthy-t, nézd meg a statisztikáit!!!!
2013. márc. 19. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
az idegenforgalmi szakma elég telített, szerintem szakmai tárgyak helyett inkább az alaptantárgyak magasabb szinten való oktatása a fontosabb, amit a gimnázium jobban biztosít. a gimi után is simán mehetsz tovább idegenforgalmi téren...
2013. márc. 19. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.


Én alapjából véve nem itthon képzelem el a jövőmet, hanem külföldön (Kanadában, Amerikában vagy Németországban), szóval az itthoni munkaerőviszonyok engem nem érdekelnek. Azért az is egy szempont, hogy én a belvárosban lakom, és a Karinthy több mint 1 óra út, a Xantusba meg nincs 10 perc sem. De szívem szerint a Karinthyba mennék, csak hát hol van az a suli?! A világ végén... :(((

2013. márc. 19. 11:55
 4/10 anonim ***** válasza:
Mindenképpen a Karinthyba mennék, mivel nemzetközileg elismert érettségit ad. Így nagyon könnyen bejuthatsz külföldi egyetemekre, akár az USA-ba is. Ja, a Xántus fizetős (60 e Ft/félév)
2013. márc. 19. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Utolsó: Ez ok, de azért a Karinthys nemzetközi érettségiről nem árt tudni, hogy azt egy plusz kurzusban lehet megszerezni. A kurzus az utolsó 2 évben (12-13. évfolyamban) zajlik (amikor a legkevesebb órája egy Karinthysnak 7 óra), szóval attól mert valaki angol kéttanos, még nem bocsájt ki annak a Karinthy nemzetközi érettségit. Plusz ez fizetős is, a 2 év összesen 700.000. ft. Szóval sajnos nem éri meg csak a nemzetközi érettségiért a Karinthyba menni :(((
2013. márc. 19. 19:16
 6/10 anonim ***** válasza:

Ja, értem. Hát igen, gondoltam, hogy nem olcsó, de mégis csak abban a suliban van ilyen egyedül, és még olcsóbb, mint ha külön tennéd le.

Különben nyelvekből mindegyik suli erős. De ha azt veszed alapul, hogy a Xántus ugyebár félévente 60 E Ft, vagyis egy évben 120.000, azt 5 évig elteszed, plusz hozzáraksz egy kicsit, és megkaphatod az IB-t. :) Szóval még mindig a Karinthyba mennék. :D De a Te saját életed, a saját döntésed, nekem csak ez a véleményem. Meg a Xántus nagyon jó suli, de úgy hallottam, nem a kedves emberekről híres. :/ Karinthyba is szorult pár sznob, de azért ezen a téren sokkal jobb. Nem tudom. :)

Különben mit döntöttél? Mivel ma volt a sorrendmódosítás utolsó napja, gondolom, már tudod, hova fogsz menni.

2013. márc. 19. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Bármennyire is messze van tőlünk, és bármennyire is kemény, a Karinthy mellett döntöttem, pont azon okok miatt, amiket felsoroltál. :) Köszönöm a kedvességet, hogy időt szántál arra, hogy segíts nekem. :)
2013. márc. 19. 21:54
 8/10 anonim ***** válasza:
Sok sikert
2013. márc. 19. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Én sem tudtam volna

választani

2013. márc. 19. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

nincs mit :)) örülök, hogy Karinthys leszel :)

Különben van egy kolesz, ami 24 percre van (tömegközlekedéssel) a Karinthytól: Kisfaludy Károly Középiskolai Kollégium. Remélem, segítettem. :)

2013. márc. 19. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!