Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Kinek mi a véleménye a 6...

Kinek mi a véleménye a 6 osztályos gimnáziumról?

Figyelt kérdés
A szüleim azt akarják, hogy felvételizek oda és nem tudok róla semmit...úgyhogy várom a tapasztalatokat és egyéb más dolgokat ami ezzel kapcsolatos:)
2009. szept. 16. 17:32
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
54%

én 6 osztályosba járok, szerintem nagyon jó. most 9edikes vagyok, de van olyan tantárgy ahol már a 11edikes anyogot vesszük. de a legtöbb az 10edikes. meg vannak 9edikesek. szóval mi 12edikbe már csak az érettségire fogunk készülni:)

am a 7. és 8. év elég könnyű volt, a 9. már nem annyira.

2009. szept. 16. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
És sok pénz kell egy 6 osztályos gimnáziumhoz? mert nekem ahova most járok (általános iskola) 2000 Ft havonta az osztály pénz és akkor az egyébb kiadásokról ne is beszéljünk azok a 10 ezrek csak úgy eltűnek mások zsebében...szerintetek mindenhol ez van?
2009. szept. 16. 18:21
 3/11 anonim ***** válasza:
71%

nálunk az osztálypénz azthiszem havonta 500...

6osztályosba,és én is 9.edikes vagyok...amugy oda nem kell felvételi:) az a jó benne XD

2009. szept. 16. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
57%
Én 8 osztályosba járok.Most vagyok 8-os.Nekem nagyon tetszik a suli,már jól összeszoktunk,mivel már a 4. éve ugyanazok az osztálytársaim(+ - 1-2 fő) és még majdnem 5 év vár ránk.Egyébként 36-an vagyunk egy osztályban. Mivel mi sokan vagyunk ezért úgy van megoldva ,hogy amíg az osztály egyik fele matekórán van addig a másik magyaron (Irodalmon vagy nyelvtanon),aztán a következő órában cserélünk.A beilleszkedés nem volt nehéz 5-6 emberrel előtte is egy osztályba jártam.Az osztálypénz 500ft/hónap és nem drága a suli sem.A tanárok jók és lehet,hogy néha kicsit előrébb járunk az anyaggal,de 12-re tényleg csak az ismétlés marad. Nem tudom,hogy máshol ez,hogy van,de nekünk 8. év végén lesz pár tantárgyból valami vizsgafélénk. 8. után lehet választani,hogy humánra(többb magyar,nyelv és töri óra) vagy reál bioszra(több biosz,kémia óra) vagy reál matekra ( több matek,fizika óra) mész.9-től lesznek egyforma óráink és különböző óráink is,de az osztály egyben marad.Egyszóval énm csak ajánlani tudom. Az iskolám honlapjának ez a címe: [link]
2009. szept. 16. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
57%

18:59-es vagyok


Nálunk sem volt írásbeli felvételi,de volt egy elbeszélgetés,ahol megkérdezték,hogy miért szeretnék oda járni,meg kellett oldani egy-két könnyű feladatot és a 3-os év végi,meg a 4-es félévi jegyeket nézték.De vannak olyan sulik,ahol a 8 évfolyamos és a 6 évfolyamos képzéskor is kell írni felvételit,nézz után,hogy ahova te mennél ott kell-e.Sok szerencsét.

2009. szept. 16. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
nagyon köszönöm mert én most vagyok hatodikos és most szeretnék felvételizni vagy a Kossuthba vagy az Adyba (aki nem ismeri mind a kettő debreceni, bár nem tudom, hol vannak még ilyen iskolákXD) milyen átlag kell ahoz, hogy felvehessenek?
2009. szept. 16. 20:31
 7/11 anonim ***** válasza:
Ez iskola függő...a városomban vannak olyan 6osztályos gimik,ahova 4,5 től,de én a gyengébbe járok(ahova 2es 3mas tanulók járnak leginjább...) 2.vagyok
2009. szept. 17. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
mármint a 2. válaszoló:D
2009. szept. 17. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

a 6osztályosokhoz nagyon okosnak kell lenned! én kitünő voltam általánosban, most a gimi már nehezebb, de csak két 4esem volt tavaly.:)

és egyáltalán nem drága, az osztálypénz nekünk is csak 500 FT:)

2009. szept. 17. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
a tankönyveket honnan lehet beszerezni?
2009. szept. 17. 16:01
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!