Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Tudnátok mondani olyan gimnázi...

Tudnátok mondani olyan gimnáziumokat, ahova a gyengébb tanulókat is felveszik?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Van ilyen gimnázium, ahova a 'gyengébb' tanulókat is felveszik? Ha tudtok, akkor légyszíves segítsetek, mert nem szeretnék szakközépbe menni, mivel nem tudom igazán, hogy majd, amikor felnőtt leszek, mi szeretnék lenni. Helyileg csak Pesten lévő iskolákra gondolok. Nem tanulok olyan rosszul, de annyira jól sem. Angolból 5-ös, németből 4-es, főtantárgyakból mind négyes, kivéve a történelem, az 3-as. Készségtárgyak és a földrajz is 4-esek. Biológia, kémia, fizika 3-as. Előre is nagyon szépen köszönöm a segítségeteket! :DDD

2013. márc. 19. 23:02
 1/10 anonim ***** válasza:
Szerintem ezek nem túl rossz jegyek én is ilyenekkel mentem gimibe. Ez vidéken volt, ahol a városban az számított a legjobb középiskolának és csak az egyetlen gimnázium volt. Ha majd nem fogsz a tanulással foglalkozni, akkor lesznek csak bajok, akkor lehet, hogy a törit, bioszt nem fogod bírni. de amúgy nem lesz annyira vészes, csak tedd egy kicsit magad hozzá. Vagy próbáld meg a sima szakközepet, ahol nem ilyen tagozatos leszel, mint például kereskedelem-marketing. Az egyik, hogy ehhez sokat kell számolnod órán, ebből kell 5. tantárgyként érettségizned és sz_art sem érsz el vele. Sima szakközép az totálisan felkészít az érettségire, majdnem olyan mint a gimi csak nem követelnek annyit.
2013. márc. 19. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
Tanulj szakmat, meg ha nem is fogod hasznositani, azonnal kesobb jol johet.
2013. márc. 20. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Van osk olyan suli

(de sajnos mindenhova felvételizni kell)

2013. márc. 20. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Ahova majd felvesznek
2013. márc. 20. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Melyik kerületre

gondoltál

2013. márc. 20. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Lónyay Ref. Gimnázium. Szerintem mindenkit felvesznek. De ha egy mód van rá NE oda menj.
2013. márc. 20. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Leövey Klára
2013. márc. 20. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Menj inkább

szakközépbe

2013. márc. 20. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Persze. Neked szerintem valami általános tagozatra kellene jelentkeznek, oda általában nem a legjobb tanulók mennek, csak bejelölik 5.-nek, pótléknak. Szóval egy általános tagozaton 3-4-es tanulók vannak többen.

Nézd meg, a kerületben, ahol laksz, milyen gimik vannak, és ha van általános tagozata valamelyiknek, jelöld be.

Amúgy a középerős gimnáziumokba, mint a Leövey Klára, simán van esélyed.

2013. márc. 20. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Koszonom szepen a valaszokat! Valaki kerdezte, hogy melyik keruletre gondoltam. Az nem lenyeg, mert nem Pesten lakom. :)
2013. márc. 20. 22:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!