Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Az nagyon gáz, ha a szakdolgoz...

Az nagyon gáz, ha a szakdolgozatomban a wikipédiára is fogok hivatkozni, mint internetes anyag? Mivel könyvből nincs nagyon anyagom egy bizonyos témánál, ezért arra gondoltam, hogy a wikipédiára fogok hivatkozni. Szerintetek rossz ötlet?

Figyelt kérdés
Idézőjelesen kicsit be vagyok szarva, mivel nem sokminden van meg a szakdogámból, de április 20-a körül le kell adnom....

2013. márc. 20. 17:12
 1/5 anonim ***** válasza:
Sok helyen elfogadják már a Wikipédiát hivatalos forrásként, de szerintem inkább kérdezz rá a témavezetődnél, nehogy emiatt visszadobják a dolgozatodat.
2013. márc. 20. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 ChrisM ***** válasza:
100%

Ha sokat hivatkozol, egy-kettő wikis jó eséllyel belefér. Én is hivatkoztam rá talán kétszer, bár nem a magyarra, hanem az angolra (jóval megbízhatóbb).


Trükk: ha olyat hivatkozol wikiről, ami hivatkozva van a wikiben is, akkor hivatkozz arra, mintha az adott könyvben/cikkben olvastad volna. Ha a magyar szócikkben nincs hivatkozás, akkor érdemes megnézni az angolon is (feltéve, hogy tudsz angolul), mert ott általában sokkal több hivatkozás van a cikkekben.

2013. márc. 21. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
37%

Ha a gyakori kérdésekre hivatkozol, az gáz.


Ha hiteles ellenőrizhető, szerintem 1-2 adat belefér.

Egy szakdolgozat kb. 10 nap alatt összehozható.

2013. márc. 21. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nem elegáns, ne tedd. Jelöld meg inkább az adott wikipedia oldal által megjelölt forrásokat.
2013. ápr. 5. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Én úgy fogalmaznék, hogy semmiképp ne hivatkozz a wikipédiára, tudományos munkában csakis hivatalos forrásokra hivatkoznék, nem olyanra, amit bármikor, bárki elronthat.
2013. máj. 20. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!