Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Miért nem alap tananyag a tánc?

Miért nem alap tananyag a tánc?

Figyelt kérdés
Azt mondják, ami az ének a fülnek, az a tánc a szemnek. Mégis, ének-zenét mindenki tanul, tánc meg csak kivételes helyeken van. A társastánc a társasági összejövetelek egyik alapeleme. Miért nem alap tananyag a tánc is?

2013. márc. 25. 01:34
 1/4 anonim ***** válasza:
Csak nem gondolod hogy biológia kémia helyett? Nem napi használatra minek valamit tanulni van így is elég!
2013. márc. 25. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Szerintem a művészeti lobbi miatt, hogy ennek oktatása jól fizető szakma maradjon.

Bár nem tudom, hogy a közoktatás eddig milyen erőfeszítéseket tett, hogy alkalmazzon táncpedagógusokat.

2013. márc. 25. 02:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

#1: A kérdésemnek nincs köze az említett tárgyakhoz, és nem azt kérdeztem, hogy mi helyett kéne táncot tanítani... Ének-zene és rajz mellett szerintem a tánc is ugyanolyan művészeti oktatás, akkor miért van, hogy az egyiket tanítják, a másikat nem?

#2: A felvetés érdekes, de szerintem nem stimmel. Most szerinted milyen jövőképük van a profi táncosoknak? Ha kiöregednek, vagy tanítani/koreografálni/stb. mennek, vagy választanak más szakmát. A táncosok világa világraszóló győzelemként értékelné, ha iskolai nyugdíjas állást kapnának versenyzés/aktív előadói évek után. Mivel nagyobb lenne az igény tánctanárokra, hiány alakulna ki, tehát sokkal nagyobb lenne az értékük, főleg a profiknak.

2013. márc. 25. 09:21
 4/4 anonim ***** válasza:
Sok iskola van, ahol tananyag.
2013. nov. 21. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!