Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Szerintetek megéri sulit...

Szerintetek megéri sulit váltani? (Egy nevesebből egy gyengébbe átmenni)

Figyelt kérdés

Sziasztok! Debrecenben 10. osztályos vagyok a Kossuth gimiben. Hatosztályoson indultam, úgyhogy már négy éve ide járok. Sosem szerettem volna igazán itt tanulni, persze mindenki álma egy elit gimi, de az az igazság, hogy protekciós vagyok, legfőképp azért vettek fel ide, mert a nővérem négy évig kitűnő volt itt. Egy vidéki városban laktam 6. osztályig, az "utolsó pillanatban" elköltöztünk és nem nagyon volt választási lehetőségem, de ott én voltam a sulim egyik legjobb tanulója (kitűnő, versenyek stb.). Hallottam már róla hogy a Kossuth giminek nagy híre van, de tényleg nagyon nehéz! Úgy értem hogy nagyon jól tanítanak, szép a hely, de rengeteget követelnek, főleg hogy mi hatosztlyos lévén előrébb járunk az anyaggal. Az elmúlt években sokat küzdöttem hogy jobb legyen az átlagom, de a maximum eddig 4 egész volt. Az osztálytársaimat sem nagyon szeretem, nagyon beképzeltek, természetesen mindenki orvos ügyvéd vagy jogász szeretne lenni, de nekem nem ez az álmom, mondjuk szívesen lennék vendéglátós, vagy tanító. Eddig végig kínlódtam, de most így 16 évesen gondolkoztam el úgy igazán az érettségin.

Szóval a kérdésem: ebben a suliban jól felkészítenének az érettségire, de pl. matekból és töriből is hármas vagyok, így nem lenne valami sok pontszámom ha nem duplázni akarok, és arra gondoltam hogy ha átmennék egy másik suliba pl. a Medgyessy-be vagy az Ady-ba, Csokonaiba, akkor szerintem jobbak lennének a jegyeim, és nem teljesen vagyok vele tisztában, de a felvételi pontszámokban sokat számítanak a 11. és 12. osztály jegyei. Tudom hogy ez a könnyebbik út, de tényleg sokat szenvedtem már itt nem sok jó tapasztalattal. Persze semmi garancia rá hogy a Medgyessyben jobb tanuló lennék, vagy több barátom lenne, de én szívesen kipróbálnám. Anyukám eddig azt mondta, hogy örüljek hogy "betettem a fenekem" egy ilyen jó suliba, de mostmár ő sem ellenzi, látja hoyg nem érzem itt jól magam.

Ti mit gondoltok? Jó döntés lenne sulit váltani, vagy életem egyik legnagyobb marhasága? Sokan mondják, hogy ezekből a gimikből többen tanulnak tovább, de végülis az érettségi mindenhol ugyan az? Mit tegyek? Teljesen döntésképtelen vagyok...



2013. márc. 25. 20:58
 1/5 anonim ***** válasza:
Ne parázz azon, hogy majd mi lesz a felvételinél. Először is, lehetetlen megsaccolni, hogy mi lesz akkor, mikor te érettségizel, másrészt azzal sem kell törődnöd, hogy duplázni fogsz e vagy év végi jegyeket viszel, mivel mindig úgy fogják számolni a pontokat, ahogy neked kedvezőbb. Ha tanítói pályán gondolkodsz, akkor meg aztán végképp nem kell aggódnod, mert oda minden évben igen alacsonyak a pontszámok, mivel nem egy keresett szakma.
2013. márc. 25. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ha nem érzed magad jól, akkor mindenképp váltsál, viszont azt is mérlegeld, hogy mennyivel könnyebb avagy alacsonyabb színvonalú az adott iskola, nehogy az érettségi rovására menjen.
2013. márc. 25. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Szia! Én is a Kossuthba jártam 2 évig, utána mentem át az Ady-ba, mert nem volt jó az osztályközösség, és nem bírtam azt az óriási hajtást. Egy pillanatig sem bántam meg, az új suliban jó osztályom lett, és nem lettem rosszabb tanuló. Kitűnőre érettségiztem, és felvettek egyetemre. Te ismered magad, de szerintem nem bánnád meg.

(Azért gyenge iskolába ne menj szerintem, mint pl. Medgyessy.)

2013. márc. 25. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Egyre többen mondják hogy ne menjek, legfőképp a Medgyessy-t ellenzik,de mondjuk az tényleg erős váltás lenne. Ha négy évet kibírtam, a maradék kettőt is ki fogom valahogy, de mégsem érzem hogy ebbe a suliba való lennék.Még mindig nem vagyok benne biztos hogy mit akarok, nem szeretnék olyat tenni amit még meg fogok bánni. Még ezen a nyáron gondolkozhatok, hátha kapok valami isteni jelet. :) Végülis a tanítóihoz tényleg nem kell sok pont, de majd meglátjuk...

2013. márc. 26. 20:55
 5/5 anonim ***** válasza:

CSOKONIBA NE MENJ!


Biztosan ne! Megjárod! Pfúj! Ne is mondd! NE!

2013. ápr. 5. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!