Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Pénzügyi érettségi? Ez mit takar?

Pénzügyi érettségi? Ez mit takar?

Figyelt kérdés

Kéttannyelvű (13. osztályos) gimnáziumba járok, de a pénzügyi pálya érdekel. Neten találtam pénzügyből érettségi tételeket ( [link] viszont az én sulimban elvileg nincs benne a tantervben, hogy ezt oktassák. Hogyan érettségizhetnék ebből? Vagy ehhez sulit kéne váltanom?

Most 10.-es vagyok:)



2013. márc. 28. 11:14
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha olyan tárgyból akarsz érettségizni, ami nincs a te sulidban, akkor beszélned kell az igazgatóddal, hogy szervezzen neked vendégtanulói jogviszonyt egy megfelelő iskolában. Ott aztán vagy bejársz az órákra (kicsi az esélye, hogy így összejöjjön az órarend), vagy önállóan felkészülve osztályozóvizsgákat teszel annyi év anyagából, ami elő van írva az ő tantervükben. Utána már érettségizhetsz úgy, hogy az adott tárgyból a másik iskolában, a többiből a sajátodban, és ott kapod a bizonyítványt is.


Nem biztos, hogy az igazgató lelkesedni fog az ötletedért, mert nehézséget okoz az érettségi lebonyolításában, de ez az útja.

2013. márc. 28. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Az olyanoknak van,

akik gazdasági szakközépbe járnak, így ebből

a tárgyból is vizsgáznak

2013. márc. 28. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Nem biztos, hogy gimnnazista a fenti tárgyból érettségizhet (ha eddig nem tanulta a tárgyat)

Tudtommal olyan tárgyból lehet csak érettségizni, amit az ember végig tanult az iskolában

2013. márc. 28. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Rosszul tudod, azért írtam, mert így van. Abból érettségizhet, aminek a tantervi követelményeit osztályzattal teljesítette, és azt így is lehet.
2013. márc. 28. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

A kérdező azt írta,hogy "az én sulimban elvileg nincs benne a tantervben" (az a tárgy)

Akkor valahonnan osztályzatot kéne szereznie ahhoz, hogy engedjék abból a tárgyból érettségizni

2013. márc. 29. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

A "suli váltást" is lehetne (ha átvesznek)


Ha az a "pálya" érdekel, akkor lehet

2013. márc. 29. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat:)
2013. márc. 29. 17:01
 8/8 anonim ***** válasza:

Kedves 15:18!


Jól látom, hogy pár nap alatt végigszántottad az egész oktatás kategóriát, minden kérdéshez kétszer-háromszor hozzászólsz, okos tanácsokat adsz évekkel ezelőtt feltett kérdésekre, amiknek már nyilván semmi relevanciájuk, a kérdező rég nincs is abban az iskolában.

Nagyon unatkozol?


Néha esetleg olvashatnál is, mert idegesítő a zümmögésed.

"valahonnan osztályzatot kéne szereznie" -- naná, pontosan ez van leírva az első válaszban, mit nem lehet érteni rajta?

2013. márc. 29. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!