Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » A világon hol a legnehezebb...

A világon hol a legnehezebb az érettségi vizsga?

Figyelt kérdés
Szerintem Magyarország benne van a top10-ben mint a legnehezebb iskolák kategóriában mert lehet jövőre hat tantárgyból kell érettségi vizsgát tenni ez gáz de olvassátok el a linket és írjátok le őszinte véleményeteket: [link]

2013. márc. 28. 15:29
 1/7 anonim ***** válasza:
44%
Magyarországon röhejesen egyszerű az érettségi (a középszintű legalábbis).
2013. márc. 28. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
35%
Na kiegészíteném a válaszomat, nem elsősorban az a lényeg, hogy hány tárgyból kell vizsgázni, hanem hogy mit kérnek számon. Pl a középszintű matek érettségi valami vicc, egy elsős gimis megcsinálja 80% fölé, ha kap egy számológépet és nem teljesen hülye. De a többi tárgynál is hasonló szintű követelmények vannak, főleg az írásbeliken, magyar és történelem írásbeli konkrétan nulla tanulással, tárgyi tudás nélkül, pusztán IQ-ból teljesíthető legalább 70-80%-ra.
2013. márc. 28. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
a linket néztétek mert ott azt írja nagy vonalakban hogy más országokban könnyebb az érettségi és jobban megélnek az emberek.
2013. márc. 28. 15:49
 4/7 anonim ***** válasza:
A legnehezebb Japánban
2013. márc. 28. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

"Úgy tűnik, nem ezen múlik egy ország sikere."


Ez a cikk kulcsmondata. Az egész csak parasztvakítás, arra jó hogy a diákok is irígykedjenek egy sort. Aki itt pánikbetegséget kap az érettségire készülődve, a munkaerőpiacon inkább kilóra szerepeljen...

2013. márc. 28. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:

Az érettségi Romániában, azon belül Erdélyben a legnehezebb.

Hat tantárgyból van érettségi: román, magyar, angol, történelem/matek, földrajz és informatika.

A románhoz anyanyelvi tudás kell.. Ezért is kb 40%-os átmenés szokott lenni. Rengeteg tétel fel van hagyva.

Erdélyben élő magyarként szenvedés az érettségi.

A magyar szintén nehéz. A magyarországi az erdélyi mellett semmiség.

Aki teheti és közel lakik a határhoz, az Magyarországon érettségizik. :)

Mind a hat rettentően nehéz!

2014. jún. 17. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

Én szerbiai magyar vagyok, itt a magyar nyelvű diákok 3 éretségit írnak: magyar nyelv és irodalomból, matematikából, és egy kombinált tesztet is, amiben 5 tantárgy van (töri, fizika, kémia, biosz, földrajz).

Tudni kell, hogy Szerbiában a diákok matematikából általános iskolában előrébb vannak mint a magyarországiak. (Amit mi 6.-ban tanulunk, ők az csak 8.-ban kezdik.)

Szóval itt a matek nehezebb mint nálatok. Bár nem is csoda, én most vagyok 8.-os, az én osztályom a legerősebb a sulimban, és mégis a próbaértségi átlaga 5 pont lett a 20-ból. 😀 Nektek még szerencsétek van.

2017. ápr. 14. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!