Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mi a teendő ilyenkor? (alkalma...

Mi a teendő ilyenkor? (alkalmassági vizsgával kapcsolatos)

Figyelt kérdés

Jelentkeztem magyar és média tanárnak első helyen, második helyen pedig magyar és történelem tanárnak. Mindkettőre kell alkalmassági


Most néztem, hogy a médiára valamilyen gyakorlati vizsga is kell. Valaki meg tudja mondani, hogy ez miből fog állni? Nem igazán tanultam médiát, úgyhogy megijedtem.


Ha sorrendet változtatok (1: magyar-töri, 2: magyar-média), akkor is kell a gyakorlati alkalmassági médiára?


Az alkalmassági májusban van, amikor a sorrendet lehet változtatni. Ha sorrendet változtatok, melyik alkalmassági kell?



2013. ápr. 2. 15:32
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Minden szakra, amit megjelöltél és alkalmassági kell, meg kell csinálnod.

Sorrendváltoztatásnál is kell, hiszen ha nem kerülsz be az első helyen jelölt szakra, akkor képbe jön a média... miért lennél előnyben azokhoz képest, akik első helyen jelölték?

CSak akkor elég egy alkalmassági, ha ugyanazt a szakot jelölted több intézményben (pl tanítóképzéshez elég egy helyen, és a többi intézmény elfogadja.


Egyébként őszintén örülök a választásodnak, nagyon kevés fiatal választja a tanárképzést, a magyar szak sem kedvenc már... sok sikert!

2013. ápr. 2. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

[link]


ezt találtam, az alján van tanári képzéshez alkalmassági.

2013. ápr. 2. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

[link]


itt pedig minden alkalmassági fent van.

2013. ápr. 2. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Tényleg, ez eszembe se jutott a helyváltoztatással kapcsolatban. Csak az, hogy hirtelen már nem akarok médiára menni. Nagyon ijesztőnek tűnik így elsőre, nulla ismerettel a 2. hozzászóló által is belinkelt gyakorlati vizsga.


Valahogy vissza tudom vonni a magyar-média szakra való jelentkezést?


Egyébként köszönöm a bátorítást, a magyart mindenképpen megjelöltem volna, mert a kedvenc tantárgyam.

2013. ápr. 2. 16:06
 5/8 anonim ***** válasza:

az összes válaszoló én voltam egy személyben, csak lassan bírtam infót keresni :PP


Nem kell visszavonnod, ha nem mész el a média gyakorlatira, egyszerűen az a jelentkezésed érvénytelenné válik, olyan, mintha ott sem lenne.

2013. ápr. 4. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Ó, akkor köszönöm szépen a válaszokat. :)


Egyébként tanár vagy/leszel, hogy így segítesz? :)

2013. ápr. 4. 19:32
 7/8 anonim ***** válasza:
Gyógypedagógus vagyok, tavaly érettségiző nagy gyerekkel, idén érettségiző kicsivel. Muszáj képben lenni :)
2013. ápr. 4. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Sikerült a tanári alkalmassági és a média gyakorlati vizsga is!! :)
2013. jún. 15. 17:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!