Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Matek középszintű érettségit...

Matek középszintű érettségit meglehet csinálni 25%-ra úgy, hogy nem tudok semmit? (függvénytáblával)

Figyelt kérdés

Holnap matek próbaérettségit írunk. Akinek nem lesz meg a 25% az évet ismétel. Erős gimnáziumba járok, mindenből 5-ös vagyok, kivéve matekból, félévkor épphogy meglett a 2-es.

A függvénytábla segítségével szerintetek meglehet írni 25%-ra?



2013. ápr. 10. 19:22
 1/6 anonim ***** válasza:
77%
Aki középszinten megbukik az elég buta szerintem, azt úgy csinálták meg, hogy bárki átmenjen.
2013. ápr. 10. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

A legfontosabb, hogy nem szabad rástresszelni. Itt ugyanis a leglényegesebb, hogy logikusan tudj gondolkozni, mert egyébként a követelmény nem túl magas. De ahhoz az kell, hogy ne azon görcsölj közben, "ez matek, úgyhogy biztos nem fog menni". Most talán úgy érzed, hogy nem tudsz semmit, de ez biztosan nem így van, ha egyébként jó tanuló vagy.


Az első jónéhány feladat általában általános iskolai ismeretekkel és józan ésszel megoldható!

És persze az is igaz, hogy szinte minden szükséges információ ott van a függvénytáblázatban, de azért azt tudni kell, hogy mikor mit kell keresni.

Szóval a lényeg: józan ésszel próbálj nekiállni a feladatoknak, és akkor sikerülni fog.

2013. ápr. 10. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Én írtam az osztályba a legjobb középmatekot. Ketten mentek emeltre, azokhoz nem viszonyítok. 7.-be megakart buktatni a matektanár, majd kettes lettem. Aztán 3-as, 4-es majd 5-ös is. A lényeg az, hogy az érettségin semmit nem kell tudnod. Vagyis kell! Csak úgy, hogy előtte otthon gyakorolsz. De ez nem gyakorlás, hanem lényegében egy feladat szövegértelmezése képlettel, amely benne van a függvénytáblába. Tavaly írtam az érettségit és nem volt olyan feladat, hogy ne nyitottam ki a fgv. táblát. Szóval pörgesd csak!
2013. ápr. 10. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Kb ha leírod, értelmezed ami a feladatban van kiírod a képleteket ami hozzá tartozik már megvan a kettes.
2013. ápr. 11. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Kyttana válasza:
100%
Igen, meglehet. De azért tanulj rá egy kicsit.
2013. máj. 2. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
mindenből 4-es 3-as vagyok, de a matek soha nem ment. ma írtuk meg a középszintű próbaérettségi egyik felét, előtte 7 napig mindennap matekon voltam sikeresen írtam 8% - osat no komment
2014. ápr. 11. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!