Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Vegyészmérnökin mennyire...

Vegyészmérnökin mennyire nehéz a matek?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Jövőre matek-kémia faktra megyek (mert a matek felvételi tárgy).Csak az a bajom, hogy a matek nem igazán megy :S 3-4es vagyok belőle, de a fizika és a kémia nagyon jól megy, és minden álmom az,hogy vegyészmérnök lehessek. Csak nem tudom mennyire durva a matek a kémia és a fizika mellet.Valaki tudna nyilatkozni?
2013. ápr. 17. 15:48
 1/2 anonim ***** válasza:
BME-n három félév matek van. Két félév analízis, a harmadik talán differenciál egyenletek, de ebben nem vagyok biztos. Nekem a közép matekom éppen 80% lett, szóval nem voltam túl jó, de az első két matekon kettessel mindig sikerült átvergődnöm. A harmadikat nem tudom, hogy milyen, mert addigra eljöttem az egyetemről (de nem a matek miatt).
2013. ápr. 17. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:

itt a BME vegyészmérnökin nem halálos a matek, tehát a többi tárgyhoz képest viszonylag könnyű átmenni belőle, viszont egyben az egyik legfontosabb tantárgy is. az első két félévben analízist tanulunk (első félév egyváltozós analízis, második félévben differenciálegyenletek, többváltozós függvények, és egy kis lineáris algebra), ez szinte mindenhol visszaköszön, a fizikában, fizikai kémiában, sőt még a vegyipari géptanban is. a harmadik félévben valószínűségszámítás a fő téma, erről még nem tudok nyilatkozni, mert ott még nem tartok, de nekem azt mondták, hogy az lesz a legnehezebb.


emellett a BME többi karától eltérő módon nálunk a bevezető matek nem a középiskolai anyag ismétlése, hanem az első féléves tananyag lassabb, érthetőbb magyarázata.


amúgy nem tudom hányadikos vagy, de azt sejtem, hogy még nem végzős, vagyis még rengeteg időd van arra, hogy a matekot megtanuld, és lehet, hogy meg is szereted útközben. :)

2013. ápr. 24. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!