Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Egyetemen, költségtérítéses...

Egyetemen, költségtérítéses szakon, meddig lehet maximum maradni?

Figyelt kérdés
Ha állami után átdobnak költségesre valakkit, költségesen, hány évet lehet max lenni? És ez hogy van? államival együtt, vagy anélkül? Esetleg ameddig birjuk fizetni?
2013. ápr. 17. 20:23
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Ez intézményenként változó. Nézd meg az egyetemi, főiskolai szabályzatban vagy kérdezd meg a TO-n.
2013. ápr. 18. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
0%

Amíg birod fizetni

Meg persze az átlagtól függ

2013. ápr. 19. 03:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Sztem amíg "el nem fogy" a félév

amennyi szükségez ahhoz,

hogy elvégezd az adott szakot

2013. ápr. 19. 03:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Kedves mindig duplán válaszoló!

Nincs igazad. Van, ahol pontosan le van szabályozva félévre, hogy meddig maradhatsz hallgató. Minek írsz, ha fogalmad sincsa a dolgokról és ráadásul mindenhová duplán vagy triplán?

2013. ápr. 19. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Államilag szabályozva van (vagy legalábbis a mostani nagy változtatásikig volt, most nem tudom, hogy mi lett vele), hogy a képzési idő+2 félév az, amit államin tölthetsz, utána átraknak fizetősre, és a képzési idő kétszerese után még fizetősről is kiraknak, ha addig nem szereztél diplomát.
2013. ápr. 21. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
utolsó. Én is ilyesmit hallottam. Hogy a képzési idő 2szereséig lehet max benntmaradni, de örülnék, ha valaki megerősitené :) Az kevésnek tünne, hogy a hallgatói szerződéses 1,5 évet lehet csak még benntmaradni (ugye államin) és nem folytathanánk még a maradék 1,5 évet költségesen.
2013. ápr. 21. 21:14
 7/11 A kérdező kommentje:

[link]


44. oldal 7. bekezdés.

2013. ápr. 25. 21:21
 8/11 anonim ***** válasza:

De ez azt mondja, hogy nem korlátozott.


Hidd el, hogy iskolafüggő. Amit tutira tudok: BGF PSZK-n korlátozva van, ELTE TTK-n nincs korlátozva.

2013. ápr. 25. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Igen, a nem korlátozott, elvileg azt jelenti, bármeddig, ameddig van pénzed, nem? :)
2013. ápr. 26. 17:29
 10/11 anonim ***** válasza:
Ez alapján igen, de a helyedben azért bemennék a TO-ra, és megkérdezném ott, mert nehogy aztán jó nagy pofára esés legyen a vége.
2013. ápr. 26. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!