Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » 14 éves vagyok, eddig úgy...

14 éves vagyok, eddig úgy volt jogi karra megyek, de most már inkább színművész vagy színésznő szeretnék lenni, a szüleim szerint is jobb! Milyen Gimnázium és egyetem szükséges?

Figyelt kérdés
A szüleim szerint hozzám inkább egy színművész vagy egy színésznői szakma illik hozzám,és most már belátom igazuk van.Hiszen nagyon jól meg az előadásmód, az énekhangon van mit javítani,de ha szükséges énektanárt fogadunk. Milyen gimnázium és egyetem szükséges ehhez? És először színházakban kell szerepelni? És milyen tantárgyak számítanak?
2009. szept. 26. 13:07
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Ne értsd félre,nem akarlak megbántani,de a színészetből meg nem élsz MO-n.és ha nincs ismerősöd a Színművészetin,akkor kevés az esély,hogy bejuss.Szerintem a jogi kar jobb lenne.
2009. szept. 26. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Én is hasonló véleménnyel vagyok mint az előző válaszoló. A szüleid egyébként komolyan ezt akarják?
2009. szept. 26. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
És a színművészetin 3 részes rosta van a tehetségvizsgáknál...
2009. szept. 26. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Különben sem a szülőnek kell dönteni a sorsodról,hanem neked,először menj gimnáziumba,ott majd dönthetsz a jövődről.
2009. szept. 26. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Tényleg érdekes, hogy a szüleid ezt mondják. Én biztos inkább jogra biztatnám a lányom, mint a színművészetire. Ide nem elég tehetségesnek lenni, rengeteg tehetséges ember van, aki nem fut be.

Rettenetesen nagy hivatástudatnak is kell lenni, szívvel-lélekkel kell ahhoz játszani és egyenlőre kb. 10 évig szerintem ennek kéne, hogy legyen az egyetlen dolog az életedben, ami igazán számít.


Ez egy nagyon nehéz pálya és megélni szinte lehetetlenség belőle.


Ha azonban tényleg komolyan gondolod, olyan helyre menj tanulni, ahol van lehetőséged színpadi játékban részt venni. Aztán megpróbálhatsz színházban dolgozni valamit, akár csak annyira, hogy nézhesd, hogy játszanak a a nagy színészek. Megpróbálni kisebb filmekben, reklámokban, színpadon szerephez jutni. Ének tanárhoz kéne járnod. Nem tudom milyen a kiejtésed, de azt is kínosan jól ki kell dolgoznod.


Szóval nem egyszerű ez!

2009. szept. 26. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Jah és még valami, utolsó vagyok. A színművészetin (pl. szegeden van jó hírű iskola), a pontot a meghallgatás alapján kapod. Van egy ismerősöm, aki már nagyon régóta színészkedni akar, egyenlőre az egyetemi szakra még nem sikerült bekerülnie. Nagyon nehéz.. Sokszor kell próbálkozni, van olyat akit csak az 5. évben vettek fel.
2009. szept. 26. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Menj gimibe. Én világ életemben színésznő vagy rendőr akartam lenni, otthon is ezt erősítették, de szerencsére rájöttem, hogy az orvoslás vonz igazán. Ha gimnáziumba mész, akkor még bármi lehet, és én majdnem biztos vagyok benne, hogy meggondolod magad.

Ha tehetséges vagy és szerencsés, akkor egyetem nélkül is lehetsz színésznő, de kalkuláld bele, hogy ha pl. jólmenő ügyvéd leszel, életed végéig megélsz belőle, de a színészek iszonyat keveset keresnek, és kifutnak a pályáról, egy idő után nem hívnak, hacsak nem leszel legendás nagy arc, de lássuk be, erre az esély majdnem nulla. Szóval próbálkozz castingokon, hobbiból játszhatsz, de ne ezt válaszd fő szakmának, mert a végén csak rosszul jöhetsz ki belőle... Arról meg ne is álmodj, hogy külföldön legyél, arra szinte semmi esély nincs.

Maradjunk a realitás talaján. :) Azért sok szerencsét!

2009. szept. 26. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
A helyedben nem ezt a hivatást választanám,a fiatal színésznők hónapról hónapra tengődnek,kicsi az esély,hogy nívósabb színházba bejuss.színitársulatoknál,vagy kisebb színházakban kevés esélyed lesz a az érvényesülésre.
2009. szept. 26. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Én is színésznő szeretnék lenni,de nem hiszem,hogy sok értelme lenne.Úgyhogy gimi után talán állatorvosira megyek,a színház csak hobbi marad.
2009. szept. 26. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Döntöttél már?Vagy már nem érdekel a téma?
2009. szept. 28. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!