Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ha valaki pl.5 év tanári...

Philip007 kérdése:

Ha valaki pl.5 év tanári gyakorlattal rendelkezik és már megszerezte a pedagógus szakvizsgát (de az éve nincs meg; elvileg 8 év kell h. ped.2-be kerüljön) azt is besorolják 2013. szeptembertől pedagógus 2-be?

Figyelt kérdés

A szakszervezetek és a kormány együttműködési megállapodást kötöttek, miszerint AKI PEDAGÓGUS SZAKVIZSGÁVAL RENDELKEZIK, AZT PEDAGÓGUS 2-BE sorolják be a következő tanévtől. (Gallóné is ezt említi több helyen is. ) Elvileg a szakvizsgát elfogadják minősítésnek.


[link]


[link]


[link]



2013. ápr. 28. 22:39
 1/3 anonim ***** válasza:
Te tanár vagy? Komolyan azt hiszed, hogy itt érdemi választ fogsz kapni ilyen kérdésre? Este 11-kor? Egyébként a tavaly decemberi cikkeket kár linkelni. Szeptemberre vonatkozóan semmit nem lehet tudni. Se kötelező óraszámokat, se a béreket. Majd talán augusztusban...
2013. ápr. 28. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Tényleg furcsa, hogy itt próbálsz tájékozódni. Az újságcikkek meg sohasem pontosak.

Ezt inkább úgy érteném, hogy akinek szakvizsgája van, az megússza a minősítési eljárást, de az évek száma egy másik feltétel, azt valószínűtlen, hogy át lehessen így lépni. Olvasgass jogszabályokat: köznevelési, közalkalmazotti törvényt, végrehajtási rendeletet. Szakvizsgázott pedagógusként már képesnek kell lenned ilyesmire.

2013. ápr. 29. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Ezek alapján ezt az egész oldalt (gyakorikerdesek.hu) meg is lehetne szüntetni. Amúgy nem értem, miért van emberekben ennyi rossz indulat. Feltettem egy kérdést, normális választ vártam volna. Ja és böngészek a jogszabályokban....

Nem a két szép szememért adták a szakvizsgás oklevelemet.

Erről ennyit! Továbbiakban érdemi válaszokat kérnék.

2013. ápr. 29. 21:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!