Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Iskolaváltás, hogyan?

Iskolaváltás, hogyan?

Figyelt kérdés

Egy gimnáziumba járok, ami egybként elég jó hírnevű, de közel sem folyik olyan színvonalas oktatás, mint, azt sokan hiszik. Továbbá egyetlen barátom sem jött ide, csak egy osztálytársam, akit nem szerettem soha, egyszerűen nincs közös témánk, ráadásul rendkívül nevetségesen viselkedik. A többiekkel nem találom a közös hangot, teljesen más világ vagyunk, egyedül pár lánny (3) akire számíthatok, addig a szintig, hogy "Mi volt feladva töriből?" meg néha váltunk pár szót szünetben. A régi sulimban sikerült nagynehezen beilleszkednem és atombiztos baráti társaságot építenem, de közülük mindenki másik városba ment középiskolába. Egyszerűen nem engedhetem meg magamnak, azt, hogy ezt félredobjam, és beérjem havi egy szombati találkozással... Nagyon el vagyok keseredve, a tanulás sem megy úgy, ahogy kéne, háromnegyedévkor 3 lett az átlagom, ami jóval a szintem alatt van.


Értelem szerűen kiszemeltem már a másik sulit, mindenképpen ott szeretném kezdeni a 10. osztályt. Biztos forrásból tudom, hogy hely is van, mert akad pár bukó diák is.


Mi a pontos menete az iskolaváltásnak? Gondolom meg is kell indokolni, elképzelhető, hogy nem engedik meg, csupán ennyiért? Mivel nem piszkálnak vagy hasonlók, egyszerűen nem jó a közérzetem, és emiatt még tanulni sincs kedvem.


Édesanyámmal még nem beszéltem erről. Vajon megengedi?



2013. ápr. 30. 17:32
 1/2 anonim válasza:
100%
Ha ennyire nem erzed jol magad akkor minnel gyorsabban menj at.Nalam hasonlo a helyzet csak en 11.be jarok,pedig mar reg el kellett volna jonnom,banom is hogy csak most keztuk el intezni az iskolavaltast.Szerintem ilyen indokkal is siman.atvesznek ha van hely,esetleg kulonbozeti vizsgat kell tenni.Ha anyukad is a te erdekeidet nezi es latja rajtad hogy.nem erzed jol magad biztosan belemegy.Beszeljetek meg,aztan beszeljetek a masik iskola igazgatojaval.
2013. ápr. 30. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm! :)
2013. ápr. 30. 21:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!