Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ki fog érettségizni földrajzbó...

Ki fog érettségizni földrajzból? Ha igen, mennyit tanultál rá?

Figyelt kérdés
Május 15-én fogom megírni a középszintű írásbeli előrehozott érettségit földrajzból. Úgy nagyjából tanultam rá valamennyit, a kedvenc témáim közé tartoznak mint pl. a bolygórendszer, a légkör, a vízburok kialakulása, óceánok, tengerek, a tengervíz mozgásai, stb.., de az ilyen témák, hogy a világ energiagazdasága, meg az Európai Unió intézményrendszere ezek nem maradnak meg a fejemben, olyan nehezek. Ez inkább már társadalomföldrajz, és mi ilyen tantárgyat nem tanultunk a suliban. Az egyik osztálytársam, aki szintén előrehozott érettségit tesz földrajzból, ő dadogásos betegségben szenved, így elég cinkes lesz a szóbeli neki június végén.

2013. máj. 7. 22:13
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Szia! Én is most fogok földrajzból előrehozottan érettségizni. 10.-es vagyok és azért döntöttem hogy ebből csinálok előrehozottat, mert csak két éves tárgy és könnyű is. Igazából , én még nem nagyon tanultam rá de ez nem teljesen igaz , járok előkészítőre és ott már oldottunk meg előző évek feladatsorait meg típus feladatokat is,meg a térképet már elég régóta tanulgatom, a tanáromtól még kaptunk egy kidolgozott fogalom gyűjteményt is. Ebben benne vannak a 2 év összes leckéjéhez tartozó legfontosabb fogalmak. Ezeket fogom átolvasgatni holnaptól, meg a térképeken még újra át rágom magam. :) Igazából egész héten itthon vagyok az érettségi szünet miatt, jövő héten meg csak hétfőn kell bemennünk, a keddet megadják, szerdán meg alapból csak az érettségire kell bemenni. Szóval van időm még bőven, Már korábban elakartam kezdeni tanulni,csak nagyon lusta vagyok az a baj, de holnap már neki állok. :D Olvastam hogy neked a gazdasági föcis rész megy nehezebben, én pont azt szeretem jobban és érdekel, a természet föcis rész nem annyira, de az érettségin fele fele arányban van mindkettő részből feladat. Remélem idén nem lesz nehéz. Sok sikert kívánok neked is a vizsgához! :)
2013. máj. 7. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Én fogok! :)

Hát bevallom őszintén, eddig nem vettem komolyan a tanulást, meg most is folyton netezek, de itt van előttem a könyv. ;) Mivel már nincs sok időm, a gyakran előforduló témákat akarom alaposan átnézni, a többit azt csak átfutom... A térkép rohadt sokat segít! Még az éghajlati diagramok is benne vannak, rengeteget dolog, érdemes átlapozni, hogy élesben tudd, mi hol van. Én a térképes részre gyúrok rá, jó lenne, ha ott megszerezném a max. pontot, aztán a 2. résznél 50 pontot simán össze lehet hozni puszta logikával és a térkép segítségével, a maradék 25 ponthoz meg tanulok kicsit. :)

Én a szóbelitől nem félek, azt a tippet tudom neked adni, hogy ne légy félős, nézz mindig a szemükbe, és ha csak keveset is tudsz a témáról, próbálj valamit kilogikázni, rizsázz sokat! A föci elég logikus tárgy.

Na sok sikert! :)

2013. máj. 7. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Én fogok és még semmit nem tanultam. Majd hétvégén.
2013. máj. 8. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Én is most fogok, szintén előrehozott, csak nekünk idén már nem volt földrajzunk, így egy év kieséssel kicsit nehezebb. A kilencedikes tankönyvet nagyjából átfutottam, a tizedikesbe most kezdtem bele, remélem a hétvégén végzek vele. A vaktérképre mentem rá egy kicsit jobban, ott én is max. pontszámot igyekszem elérni, az sokat tud számítani. Tényleg vannak benne nevetségesen könnyű feladatok (az előző évek alapján), amiket lényegében úgy is meg tudsz oldani, ha egy szót nem tudsz az adott anyagrészből. Szimplán le kell olvasni a diagramról, vagy meg kell érteni a szöveget. Nekem amúgy a természetföldrajzos rész kevésbé megy, főleg a kőzetlemezek mozgásai meg hasonlók, úgyhogy csak remélni tudom, hogy az a rész idén nem nagyon lesz benne. Egyébként sok sikert mindenkinek! :)
2013. máj. 11. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Elég sok témát átbeszéltünk idén(11.) egy földrajz érettségis szakkörön heti 1-2 órában, de most ezt a maradék pár napot még rá akarom szánni, mert van még mit bőven átnézni, a vaktérképről nem is beszélve.

Az atlasz tényleg rengeteget segít, de a topográfia az olyan, hogy vagy tudja az ember, vagy nem, azt érdemes nagyon nézegetni.


Azon kívül még éghajlatokat-ciklonok/anticiklonok-Európai Úniót nézem át az elméleti részhez, és bízom magamban =).

2013. máj. 11. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim válasza:

Én is most érettségizek. A tanulás nekem abból állt, hogy egyszer átolvastam a 7-8-9-10-es könyveim. Meg a topográfiára készülök. Írtam próbaérettségiket, a legjobb 94% lett, szóval nem parázok. :)

Sok sikert mind a 17 653 társamnak, aki szerdán érettségizik föciből! :)

2013. máj. 12. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim válasza:
Kinek hogy sikerült?
2013. máj. 15. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Szarul. Nagyon szarul. :D Nekem az a célom, hogy az 5-ös meglegyen, ezért maximum 30 pontot veszíthetek. De nagyon esélyes, hogy ennél sokkal többet rontottam. Én többet már nem foglalkozok vele, a mai délután elment azzal, hogy számolgattam, de biztos eredményt majd csak a tanár tud mondani, várok, amíg kijavítja.

Bár nem számítottam amúgy sem túl jó eredményekre, mert kb. csak az utolsó 1 hétben tanultam, akkor is inkább csak tanulgattam... De ősszel szeretném megpróbálni az emelt szintet, szerintem sikerülni fog, csak időben el kell kezdenem tanulni. De tanulok ebből az esetből, többet tényleg nem fogok semmit halasztgatni az utolsó pillanatra.

Szerencsére nekem annyira nem számít, hogy sikerült, mert előrehozottan érettségizem, még csak 10.-es vagyok, de jó, hogy már most megtapasztalom, milyen is ez az egész rendszer. Meg még a tantárggyal kapcsolatban sem vagyok biztos, hogy szükségem lesz-e rá a jövőben, de annyi biztos, hogy szeretem a földrajzot, és érdekel is a téma. :)

Na és neked-nektek hogy sikerült? :) Ti mennyit készültetek rá?

2013. máj. 15. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
Nagyon sokat készültem - rohadt szar lett. no comment az egész
2013. máj. 16. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Sziasztok!


Az én véleményem szerint könnyű volt a földrajz érettségi, főleg az első része, a második részénél már akadtak olyan feladatok, amelyek több perc gondolkodási időt vettek igénybe. Az eredményem alapján egy kettes biztos hogy lehet, vagy akár még hármas is. :)

2013. máj. 16. 22:00
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!