Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Hibás matek érettségi feladatm...

Hibás matek érettségi feladatmegoldások a minisztériumból?

Figyelt kérdés
Itt leírtam mindent: [link]
2013. máj. 9. 10:42
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
33%
Nem tök mindegy?! Választhatok között volt, lehetett a másikat csinálni.
2013. máj. 9. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom, hogy igazad van-e, nincs kedvem egy hosszú, arcoskodó modorban kifejtett okfejtéseket olvasni.

De ennek az a menet, hogy ha vlóban hibás a megoldókulcs, akkor a javító tanárok ezt jelzik a megfelelő fórumokon, és ha valóban jogos a felvetés, akkor kiadnak egy javított javítókulcsot. Volt már ilyen a történelemben. Nem kell azt hinned magadról, hogy te találtad fel a spanyolviaszt.

2013. máj. 9. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 A kérdező kommentje:
A gráfos nem a választhatóak között volt. Matek részében évek óta hibás a megoldókulcs amikor szélsőértéket keresnek deriválással. Nem arcoskodás a poszt, bár elhiszem, hogy te és a matek tanárok 95%-a gondolkodás nélkül beveszi a közölt megoldásokat. Mondjuk ezen nem csodálkozom, 18-19 éveseket úgy vesznek fel matektanárnak, hogy az első órán azt kell megmutatni, hogy hogyan kell írásban osztani, mert azt sem tudják.
2013. máj. 9. 14:02
 4/23 anonim ***** válasza:
A gráfos pont, hogy a válaszhatok között volt az első. Na mindegy.
2013. máj. 9. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 A kérdező kommentje:
Gráfos, amiről én beszélek az emelt szint 3. feladata volt, tehát nem választható. Egyébként szerintem is mindegy. Azért nem fogok egy másikat megoldani, mert tudom, hogy a minisztériumban képtelenek megoldani, továbbá egy specmatos tanár biztos, hogy meg tudja oldani (jórészük ráadásul matematikus szakot is elvégezte, nem csak a tanárit), nekik az útmutató csak a pontozáshoz kell.
2013. máj. 9. 14:13
 6/23 anonim ***** válasza:
Ó, bocs, arra nem gondoltam, hogy az egész országban te vagy az egyedüli ember, aki ért a matematikához. Én kérek elnézést.
2013. máj. 9. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 A kérdező kommentje:

Biztos vagyok benne, hogy az emelt szinten érettségizők mondjuk 10 százaléka korrektül megoldotta, másik cirka 60 százaléka beadott egy minisztériumi hibás gondolatmenetet. Többiek pedig mást választottak. De aki beadott megoldást, azt el is fogják fogadni, egy vidéki gimnáziumi tanár a hivatalos megoldás miatt, de ő is ugyanúgy oldaná meg. Egy specmatos azért, mert ő jól oldotta meg és tanára nem nézi meg a minisztériumi megoldást.


Ha visszanézed az emelt feladatsorokat, akkor évek óta ez megy, minden feladatsorban volt eddig olyan, hogy először deriválással oldja meg, majd számtani-mértanival. Egy értelmes ötödik osztályos is ötössel átmenne ezen az érettségin annyira kiszámítható.

2013. máj. 9. 14:29
 8/23 anonim ***** válasza:
74%
Úgy nézem te azt hiszed magadról, hogy többet tudsz, mint az ország összes matektanára? Kicsit szánalmas. /Még szerencse, hogy nem ismerlek, különben már megbolondultam volna veled./ Egyébként látszik az értelmi képességed, hogy még a kérdést sem tudod normálisan kiírni.
2013. máj. 9. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 A kérdező kommentje:

"Úgy nézem te azt hiszed magadról, hogy többet tudsz, mint az ország összes matektanára?"


Ha azt nézzük, hogy érettségi idején ki mennyit tudott, akkor igen. 6 évig jártam specmat tagozatra, ez heti 10 óra matekot jelent. Heti 4 matek szakköre is jártam. Amilyen nehézségű feladatok az emeltszintű érettségin voltak nálunk dolgozatba sem kerülhettek volna be. Az, hogy neked és másoknak gondot okozott az érettségi sajnálom, majd alkalomadtán nézz meg egy OKTV döntő feladatsort spec. matek kategóriából, és hasonlítsd össze az érettségivel. De elég az első fordulót megnézni. Csak, hogy elhelyezd a tudásodat.

2013. máj. 9. 15:17
 10/23 A kérdező kommentje:

"Ha azt nézzük, hogy érettségi idején ki mennyit tudott, akkor igen."


Mármint úgy igen, hogy a nagyon nagy részüknél. Elvégre OKTV első tízben voltam, ráadásul tavaly. És az OKTV kicsit jobban méri a tudást mint ez a mezei érettségi (ott nincs is olyan, 100-200-an tökéletes dolgozatot adnak be.)

2013. máj. 9. 15:26
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!