Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Debreceben van-e jogi egyetem?...

Tamás kővári kérdése:

Debreceben van-e jogi egyetem? Hogyan működik a felvételi és a gimnáziumi tanévekből mennyit néznek a felvételekkor?

Figyelt kérdés
Ha valaki jogra akkar menni pl védőügyvédnek mik ből kell jónak lennie a gimiben?
2013. máj. 10. 20:35
 1/2 anonim ***** válasza:

Mondjuk helyesírásból elég jónak kell lenni...


Persze hogy van.

2013. máj. 11. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:

#1Nem kell bunkonak lenni.



Valószínűleg már kaptál választ máshol hiszen régi a kérdés, de hogy ha mások is rá talalnának a kérdéssel és érdekli őket akkor én megválaszolom.


A törtenelem nagyon fontos. Emelt érettségi kell mindenhová belőle.

Az emelt magyar sem hatrány. Sőt.

Valamint kell minimum egy középszintű nyelvizsga és egy másik nyelvből meg emelt érettségi.

Az új érettségi szabály szerint a középszintű érettségin elért pontok 65%-at veszik figyelembe. Szóval nem annyira éri meg csak abból a tárgybol érdemes szerintem amibol gyengebb vagy. Pl én nekem matekbol kell majd középszinten csinalni mert nem megy. Viszont minden mást érdemesebb emelten hisz amit elérsz emelten azt teljesen beszamolják.

Ez mellett kell egy környezeti tantyargy is. Sztem foldrazzal a legkönnyebb, de persze kinek mi. Lehet valakinek a kémia a biosz vagy a fizika.

Es az sem hátrány ha az utolsó két evedben az erettsegi tantárgyaidbol minimum 4es vagy. De a legjobb ha 5os.


2024től az egyetemek meghatározhatják hogy melyik tantargybol kell az erettsegi es milyen fokon. Még nem neztem utanna hogy debreceni egyetem mit néz viszont az emelt tori, magyar es nyelvek tuti biztos. Én is oda szeretnek menni vagy az Eltére de ez meg a jövő zenéje.

dec. 15. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!