Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Milyen új rendelet szól...

Milyen új rendelet szól arról, hogy iskolaidőben osztálytárs szülője akkor sem fuvarozhatja a gyerekemet versenyre, kirándulásra autóval, ha én abba előre beleegyezem?

Figyelt kérdés
Gyerekeim iskolájában egy új rendeletre hivatkozva a hónapban megtiltották, hogy egymás gyerekeit vigyük osztálykirándulásra, múzeumba, bárhova iskolaidőben, de semmi nyomát nem találtam ilyesminek.

2013. máj. 14. 20:26
 1/6 anonim ***** válasza:
Én nem hallottam róla, de ha ez problémát okoz, akkor kérdezd meg a suliban, hogy mondják már meg pontosan annak a rendeletnek a nevát, számát, amire hivatkoznak, hogy utána tudj nézni. Meg kell tudják mondani, ha tényleg van ilyen rendelet.
2013. máj. 14. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Hát ez megint milyen értelmetlen szabályozás lenne!? :S (Nem mintha bármi meglepne már azok után, ami itt folyik...)
2013. máj. 14. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Nem ez az első eset, ha tévesen hivatkozik valamire az iskola, ezért próbáltam először magam utána nézni. Már másban is megtévesztik a szülőket, az egész napos iskola témában is azt hangoztatják, hogy majd nem lehet 4 óra előtt sportra, zenére vinni a gyereket máshova, meg délután is lesznek órák. Gondoltam most hátha tényleg van valami rendelet, csak én nem találom.
2013. máj. 14. 22:06
 4/6 anonim ***** válasza:

Gondolom ezt úgy értették a pedagógusok, hogy iskolaidőben az ő felügyeletük alatt van a gyerek, ők felelősek azért ha történik valami. Csak a szülő vagy gondviselőnek adhatják ki a gyereket, a más szülőnek nem.

szerintem ez a rendeletet értik ezalatt

20/2012. (VIII. 31.) EMMI rendelet

a nevelési-oktatási intézmények működéséről és a köznevelési intézmények névhasználatáról

2013. máj. 15. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm, ma lesz szülői és ott rákérdezek. Elolvastam a jogszabályt, abban nincs konkrétan ilyen dolog, valahol az iskolának kellett erről külön szabályt hoznia. A jelenlegi házirendben nincs semmi róla.
2013. máj. 15. 08:58
 6/6 A kérdező kommentje:
Túl vagyok a szülőin, meg van a válasz. Nincs semmiféle rendelet, az itteni iskolaigazgatók ültek össze és hozták ezt a döntést, amiről sem a tanárokat, sem a szülőket nem kérdezték meg. Már most utasításba adták, de a házirendbe is csak esetleg jövőre fogják beletenni. Ezen kívül is tettek még *intézkedéseket*, amik hátrányosak a gyerekekre, szülőkre. A tanárok kérték, hogy várjanak egy kicsit a szülők a reakciókkal, amint írásban lesznek pontosítva ezek (ha egyáltalán lesznek és nem gondolják meg magukat), akkor lépjünk csak fel ellene. Köszönöm a válaszokat.
2013. máj. 15. 20:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!