Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Hogy tudnám meggyőzni szüleime...

Hogy tudnám meggyőzni szüleimet, hogy átmehessek egy másik szakközépbe?

Figyelt kérdés

Most iratkoztam át egy másik középiskolába, mert az előzőbe kritikán aluli oktatás folyt, és folyamatosan a romák elől kellett futkároznom. Ezért szüleim átírattak vészhelyzetszerűen egy másik iskolába, ami szintén nem jön be :S Az egyik probléma, hogy a szakma -elektromos műszerész- rettentően nem tetszik, és az egész iskola fiúból áll. Az iskola rendkívűl erős az előzőhöz képest, de megállom a helyemet. Mivel itt új vagyok, a beilleszkedés nehézkes, de megyeget, már van pár barátom. Szóval a bajom az, hogy 1 lány sincs (tudom elég érdekes kifogás, de hidjétek el, hogy ez igen is kifogás, máshol meg nem ismerkedek), és a szakma iszonyatosan nem tetszik. Kinéztem egy másik iskolát, ahol újságírói szak van, és mivel újságíró szeretnék lenni felnőttkoromra, így ez álomiskola lenne nekem. Már nem rettegek a beilleszkedéstől, és a teljesen új iskola lététől, egyszerűen kiképződtem az évek folyamán, teljes nyugodtsággal mennék egy másik iskolába.


A probléma ott kezdődik, hogy a szüleim nagyon oda vannak ezzel az iskolával, és elképzelhetetlennek tartom, hogy átmehessek máshova. Egyrészt, mert ez lenne a harmadik középiskolám, másrészt az előző átiratkozással is rengeteg probléma volt... Nem tudom milyen indokkal tudnám őket megfűzni, de átszeretnék menni, ennyi a lényeg. Ha ezt felhozom, szerintem megölnek.


2009. okt. 1. 21:49
 1/6 anonim ***** válasza:
Szia! Egyszerűen mond meg hogy te nem vagy hajlandó abba a suli járni. Amúgy én is most fogok átmenni máshová, mert egyedül vagyok lány. Bár barátaim vannak, de nagyon rossz így... és az oktatás színvonala hááát...
2009. okt. 1. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

És amikor a másik középiskolát választottátok, akkor nem tudtad, hogy te ujságirással szeretnél foglalkozni ha nagy leszel? Mert az elekrtomos műszerész elég messze áll az ujságirástól.

A kérdésedet olvasva, azt hiszem, hogy fogalmad sincs róla tulajdonképpen mit szeretnél, és nem is vagy teljesen őszinte!

Ha azt veszem alapul, hogy vészhelyzet volt, és azért lett ez az iskola, mert bármelyik jó, csak ne a régi, akkor ezt kellene meglovagolnod, ha elég kitartó vagy, gondolom meg fogod győzni a szüleidet!

Ha a személyes véleményem elmondhatom, akkor azt tanácsolom, hogy maradj a fenekeden, és tanulj, állj be iskolaújságot szerkeszteni, vagy valami hasonló jellegű foglalatosság biztosan van a környéken, ott ismerkedhetsz lányokkal, készülhetsz az ujságirói pályára, és ha igazán erős az iskola sokkal nagyobb eséllyel jutsz be olyan főiskolára, vagy egyetemre, ahol igazából azt tanulhatod, amit szeretnél, ha még mindig az ujságirás mellett döntesz, és nem veszed célba mondjuk a műegyetemet!

2009. okt. 1. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Komolyan, a mai csajok röhejesek. Én is olyan suliba jártam, ahol csak fiúk voltak, most is olyan helyre járok, ahol a csoportomban én vagyok szinte egyedül lány. Bocs, ebben hazudok, van egy csoporttársnőm, akivel jóba is vagyok, de kb ennyi. És megvagyok, 5 évet lehúztam csak fiúk között. És tudod mit? Ezerszer jobban jártam, mintha koedukált suliba mentem volna. Itt legalább a szemembe mondták, ha gondjuk volt velem.

És amikor sulit váltottál nem tudtál arról, hogy újságíró akarsz lenni? Szerintem már a szüleidnek is elegük van az állandó variálásodból, ezért szerintem is maradj a fenekeden, meg lehet szokni a fiú társaságot is.

20/L

2009. okt. 1. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Első vagyok. őőő... Tudod ma nem egyszerű egyedüli lánynak lenni. Régebben azért nem voltak ekkora faxkalapok mint most...
2009. okt. 1. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Hát, én mégis kibírtam öt évet egy fiú suliban, és jól éreztem magam. Szerintem meg a csajok utálatosak a mai világban, tisztelet a kivételnek, mert másra se tudnak gondolni, csak minél hamarabb megdugassák magukat, mindegy kivel. Milliószor jobbak a pasik, azokkal legalább el lehet beszélgetni bármiről, de a csajok csak rinyálnak minden kis hülyeségen.
2009. okt. 2. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Hát képzeld én nem dugattam meg magam, sőt nem is akarom még egy darabig. És igen, jól elvagyok az osztályommal, de mégis szar hogy nincs ott lány. Meg az oktatás színvonala az egekben...:)

De higyj amit akarsz.

2009. okt. 3. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!