Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Nyelvi előkészítős osztályba...

Nyelvi előkészítős osztályba felvennének engem így?

Figyelt kérdés
11edikes rendes gimis vagyok. Ha leteszem ősszel előrehozottan jövőre az angol érettségit (feltételezhetően középfokút) és átmegyek egy másik suliba, akkor ott megengedhetik hogy akkor 13.adikos nyelvielőkészítős osztályba járjak? (Ugyanis előnyösebb lehet ha az ottani diákok inteligensebbek mint a szimpla gimisek és nem "húznak le" mint most)
2013. máj. 16. 14:54
 1/2 anonim ***** válasza:

Nem fogják megengedni, ugyanis ha te jövőre 12.-es leszel, nem mehetsz úgy 13.-ba, ha nincsen osztályozóvizsgád a 12.-es évről, tehát ha nem vagy lezárva 12.-ben akkor nem engednek majd 13.-ba menni. Nem tudom érted-e amit mondok...

Amúgy mi volt ez a "feltételezhetően középfokút"? Középszint van érettségin, meg Emelt szint, te valahol nagyon el lettél informálva az iskolarendszerről.

2013. máj. 16. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

igen én is középszintűt akartam írni, csak nem vettem észre. ..

Az angol nyelvi előkészítős 13. osztályok ugyan azt az anyagot tanulják majdnem mindenből, mint a 12.edikes hagyományos gimnazisták, kivéve angolból. Mivel volt egy 0-dik évük, amikor csak angolt tanultak, ezért csak abból járnak előrébb. Ha nekem az érettségim is meg lesz angolból ősszel előrehozottan (amihez persze hozzá tartozik az hogy osztályzóvizsgát is kell tennem az utolsó év anyagából) , akkor miért ne engednék, hogy egy nyelvi előkészítős osztályba menjek át?

2013. máj. 16. 18:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!