Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Egyre több embertől hallom...

Egyre több embertől hallom hogy diszlexiás. Főleg az egyetemeken hallom ezt és van róla papírjuk is. Mivel "diszlexiásak" ezért mentesülnek az átsorolás alól is. Honnan a fenéből szereznek ezek ilyen papírt? Ki adhat ki ilyet? Hova kell menni?

Figyelt kérdés

2013. máj. 17. 18:20
 1/4 anonim ***** válasza:

Mese. De ez van már általános iskolában. Anyuci-apuci nem hajlandó foglalkozni a gyerekével és ha rossz jegyeket visz haza, nem ismeri be hogy buta, meg nem tanul, hanem valamilyen kifogást keres. Persze tisztelet a nagyon-nagyon kis kivételnek!

De kérdem én!

Majd a munkahelyén is kap igazolást?

(már aki NEM diszlexiás)

2013. máj. 17. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Szerencsés emberek
2013. máj. 17. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Nekem diszkalkuliáról van papírom, az ugye a matekos verzó. Nem tervezem, hogy a munkahelyemen bejelentem, hogy van erről papírom. :) Előnyt kovácsolhatok belőle, hátrányt nem, mivel ha akarom, bemutatom, ha nem, nem. És nyilván egy munkahelyen nem vágom el magam ilyesmivel.


Amúgy igen, tényleg sok ember szerez ilyesmiről papírt, de mint hogy én is átmentem ezen az egész műveleten, meg tudom őket érteni, bár előtte sem tettem megjegyzéseket arra, hogy valaki így menekül meg a bukástól. Én konkrétan azért kérvényeztem ezt a papírt, mert minden napomat elszúrta a matek, görcsöltem, lefagytam, teljesen kínai volt számomra az egész annak ellenére, hogy tudok összeadni, kivonni, szozozni fejben, mint minden ,,normális" ember. A tesztek, amiken át kellett mennem olyan nevetségesen könnyűek voltak, hogy nem volt pofám megjátszani, hogy nem tudok összeadni kettőt a hárommal, viszont elérkeztünk egy olyan részhez, ahol kiderült, hogy durván leragadtam harmadik szinten, amit én simán hozzá tudok kötni ahhoz az esethez, hogy harmadikig tanultam, mint a güzü, és próbáltam bekerülni én is a tanárnő kegyeltjei közé, de ott harmadik táján le lettem hurrogva, és onnan indultam lefelé. Szóval vannak ilyen kis apró dolgok, amiken elvágódik az ember lánya anélkül, hogy észrevennék jó darabig, aztán a középsuliban derül ki, hogy hülye szegény matekból. Teljes bukás lett volna, így inkább másból érettségiztem helyette.


Az unokaöcsém diszlexiás is, diszkalkuliás is, de ő tényleg durván, 12 éves, de nem lehet vele feliratos filmet nézni, és alap dolgokat nem tud kiszámolni. Szerintem ez meg ráfogható arra, hogy a szülei a bátyját többre tartják képességileg, és elsőben átszoktatták jobbkezes írásra, ami szerintem egy nagyon ostoba dolog.


Persze lehet, hogy sokan csalnak ezeken a teszteken, amikből kiderül, hogy tényleg kell-e neked felmentés vagy csak sunyulni akarsz, de én ezt sem ítélném el, végül is nem az én dolgom, más hogyan befolyásolja a saját eredményeit. Ez ilyen magyar szokás, hogy ,,bezzeg nekem kell csinálni, neki meg nem!" Szerintem ha valaki már eljutott az egyetemig, ne foglalkozzon ilyesmivel. Mondjuk én mélyen hallgatok a papíromról, szóval ez nem az a téma, amit bedobnék az új egyetemista társaságomnak. Bár egy ovisnak se beszélnék róla. Nem tudom, érthető-e. Nem vagyok rá büszke.

2013. máj. 17. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Úgy olvastam hogy igazságügyi szakértő kell ahhoz hogy diszlexiás papírt nyomjon a kezembe. Tud valaki erről valamit? Milyen tesztek vannak? Mennyire lehet ügyeskedni? Mennyire veszik komolyan?
2013. máj. 18. 13:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!