Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Milyen a PPKE ITK mérnök...

Dallos Ádám kérdése:

Milyen a PPKE ITK mérnök informatika szak? Lehetőleg ottani hallgatók írjanak, és ne olyanok, akik csak pletykaszinten hallottak róla ezt-azt!

Figyelt kérdés

Az érdekelne elsősorban, hogy mennyire nehéz a bejutás után bent maradni, mennyi segítséget kapunk tanároktól stb, és hogy a tantárgyak közül melyek a legnehezebbek, és hogy azokból lehet-e segítséget kapni.

Plusz még hogy ki milyen átlaggal ment oda matekból/fizikából, csinált-e előtte emelt szintű érettségit.:D


Dióhéjban ennyi, előre is köszönöm a válaszotokat!



2013. máj. 21. 01:33
 1/5 anonim válasza:
Most vagyok túl az első éven és elég durva. Bejutni könnyű, bennmaradni nagyon nehéz. A matekok mint az analizis és a lineáris algebra szórótárgy, magas a bukásarány, de megéri!!! A társaság egyébként családias és nagyon rendes. Ha bekerülsz az első héttől tedd oda magad, mert egy pár ponton is el lehet csúszni, és ez kötelezőkből egy éves csúszást jelent, mivel nincs keresztfélév! Egyébként ne aggódj, sok segítséget kérhetsz, és lesznek animátoraitok, akik sokban segítenek, hogy beleszokjatok az egyetemi dolgokba. Az emelt szintű érettségi legalább egyikből célszerű, de egyébként szintfelmétés lesz belőle, és ha nem megy akkor felzárkóztató kurzus, ami teljesíthező. Remélem azért nem ijesztettelek meg, nehéz, de nagyon meg lehet szeretni. :) Sok sikert!
2013. júl. 24. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ, most tudtam meg h felvettek ide, aminek örülök de remélem menni is fog, mert azért a nyaramat nem azzal töltöm h szét matekozom az agyam stb... Te milyen átlaggal és érettségivel mentél oda? Én sajnos se matekból se informatikából nem tettem emeltet, mert idáig nem is nagyon tudtam h ezt szeretném csinálni, és februárban mikor már jelentkezni kellett tudtam nagyon jól h ezt akarom de már se felkészülni se jelentkezni nem tudtam emeltre... Szerinted egy 84%-os matekkal és egy 86%-os infóval nagyon szívás lesz?
2013. júl. 25. 16:26
 3/5 anonim válasza:
Első vagyok, kitűnő tanulmányi átlaggal mentem, de én is középszinten érettségiztem matekból (ééés nem lett fényes...) infóból emelteztem 58%-kal. Nem kell félned ami fontos, hogy progot alapoktól veszitek (sőt matekot és fizikát is, ha szükség van rá) A középszintű infó érettségi gyakorlati részéhez nem sok köze lesz annak, amit majd tanultok (valljuk be, az azért egy office programcsomagos "bűvészkedés" szinte, itt pedig elsősorban programozás fog kelleni, ha tanultál már programozni és szeretted, akkor azzal nem lesz problémád szerintem első félévben :D).(Azt hiszem írok inkább egy privátot.... :) )
2013. júl. 26. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Úúú, de jó, most már nem mi leszünk a gólyák!! :D :D
2013. júl. 30. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Előző ne is mondd! xD
2013. aug. 1. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!