Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » 250 ponttal felvesznek gépészm...

250 ponttal felvesznek gépészmérnök szakra?

Figyelt kérdés

A legeslegrosszabb esetben 250 pontom lesz a felvételin. A kalkulátor zöldet mutat, de eléggé kevés pontnak találom. Szerintetek ezzel belehet jutni?

Ennél valószínűleg több pontom lesz, de azért kíváncsi vagyok rá. Mennyi a minimális pont, amivel szerintetek biztosra belehet jutni?



2013. máj. 21. 12:00
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
21%
Ha fel is vesznek, kibuksz nagyon hamar, attól is függ, hogy melyik egyetemre, de én 300 pont alatt nem erőltetném.
2013. máj. 21. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

hagyjuk már ezt a hülye dumát első...

érdekes, hogy engem 277 ponttal vettek fel vegyész szakra, és eddig kitűnő az indexem...

2013. máj. 21. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
19%

ha fel is vesznek valahova 250-300 ponttal, annak nem sok értelme lesz.

1. vagy az van amit az első mondott és kibuksz.

2. nyilván nem véletlenül ilyen alacsony a ponthatár, mert oktatás színvonala sem a legmagasabb


ezt nehéz beismerni, mert mindenki vérig van sértve, ha szidják az iskoláját, de higgyétek el, hogy így van

2013. máj. 22. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
55%
Szerintem meg senki sem adott teljesen jó választ. Nem lehet kollektívan kijelenteni ennyiből semmit. Sem azt, hogy alacsony színvonalú az egyetem/főiskola kedves utolsó hozzászóló(mert alapvetően itthon minden műszaki szakon alacsony ponthatár), sem azt hogy ennyi pont minden esetben kevés. Egyetemtől és a a pontszámtól függetlenül változhat hogy mennyi az esélye, hogy elvégzed-e a szakot és érteni is fogsz hozzá. De az persze igaz, hogyha valakinek ennyi pontja van, akkor azt sugallja, hogy eddig nem nagyon tette oda magát, és hogyha egyetemen is ennyit produkál egy ilyen szakon az édes kevés lesz, és ebben az esetben tuti, hogy nem végzi el... Amúgy kedves kérdező, szerintem ennyi ponttal semelyik egyetemre, de még főiskolára sem lehet bekerülni.
2013. máj. 22. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

elte proginfo szar? mert kva alacsony a ponthatár

szte biológia szar? mert kva alacsony a ponthatár

szte kémia szar? mert kva alacsony a pothatár

mellékesen megjegyezném, hogy orvosi képzés szegeden a legjobb, mégis itt jóval kevesebb a ponthatár, mint pesten


ez az egész tipikusan olyan, hogy a sznob, beképzelt népség utánanézés után, ész nélkül bejelöli pestet elsőként, és kvára nem biztos, hogy az a legjobb...


komolyan, mint amikor megveszed a legdrágább fejhallgatót, hogy te legyél a király, mekkora menő vagy, és közbe egyáltalán nem biztos, hogy az a jobb, csak max nagyobb reklámot kap


tudjátok a mókus is patkány, csak jobb a marketingje..


istenem a sok sznob pesti csi cska...

2013. máj. 22. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
0%

3. hozzászóló vagyok


Igen valóban vannak kivételek, ahol az alacsony ponthatár ellenére jó az oktatás. Valóban általánosítás volt.


Utolsó:

Ki beszélt itt kémiáról meg biológiáról és főleg orvosi szakról? Meg egyébként pont erről beszéltem... Mindenkinek a saját gyereke a legszebb, de azért ne legyen már annyira elfogult senki, hogy minden más sz.r, ami nem az ő iskolája. Mindenki "sznob pesti csicska", aki nem szegeden tanul vagy hogy gondolod? (sok szempontból szoktak az emberek iskolát választani, nem csak város alapján) A kedves kérdező pont annyit érne egy szegedi gépész diplomával, mint egy meleg kézfogással... Csak, hogy kicsit odaszóljak ha már annyira el vagy szállva a sulidtól.

2013. máj. 22. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

jajj ne adjál már általad kitalált mondatokat a számba

szegeden sok minden jobb, mint pesten, és épp hogy ti vagytok annyira elszállva magatoktól..

valóban a gépész képzés nem itt a legjobb, de ilyet én nem is állítottam

ez a tipikusan sznob, újgazdag, semmitnemkellettmégtennemazéletben mindenapics*malávantolva felfogás, hogy "hőőőőő há pestre kell menni, biztos az a legjobb mindenben"

gratulálok, egyébként nem is bánom, hogy ezzel a felfogással nem itt rontják a levegőt

2013. máj. 22. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
32%

Ki ad mondatokat a szádba te agyhalott? Nézd már meg miket írtál. Megkérdezték, hogy 250 ponttal fel veszik-e gépésznek. Egy szó sem esett pestről, erre te elkezdtél beszélni itt, hogy szegeden jobb az orvos képzés, mint pesten? Örülünk neki, biztos így van, nem tudom, hogy hol milyen az orvos képzés, azt nem is szidtam egy szóval sem. Szegeden nagyon jó az egyetem, ezt senki nem vitatta. Csak szerinted mindenki csicska, aki pesten tanul. Azért írtam, hogy ott nem annyira jó a gépész képzés (hogy legalább a kérdéshez is köze legyen), mert legalább mondtam egy példát, hogy valaki miért nem akar szegedre menni. Miért megy inkább ME-re, SZIE-re, SZE-re, ÓE-re vagy a BME-re (bár a bme-sek is gondolom mind beképzelt sznob csicskák...)

Pesthez meg abszolút semmi közöm, marhára vidéki vagyok, világ életemben az is voltam és az is leszek. Nem védem őket, van olyan szak, ami kifejezetten valamelyik nem pesti egyetemen jó, ha oda akarnék menni ott csinálni. Nem érdekelne, hogy Győrben esetleg Debrecenben van-e a suli...

2013. máj. 23. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

"mindenki sznob csicska, aki nem szegeden tanul" pl ezt én nem mondtam, szóval ne játszd már meg a hülyét, istenem...


ha nem tűnt volna fel te "agyhalott", a válaszokra reagáltam...

kb minden kérdésnél istenítik pestet, és leszólják a vidéki egyetemeket, és ebből már marhára elegem van, de mondom, örülök, hogy ezek a nyafogó picsmákok nem ide jönnek tanulni..

a másik meg, hogy nem mondtam, hogy pesten minden sz*r, épp, hogy megemlítettem az eltén a proginfot és azt is, hogy a gépészképzés jó, pesze ettől független igen, a bme-s sznobok r*hadtul el vannak szállva maguktól, pedig kettessel bukdácsolnak, fele társaság meg repül onnan két szemeszter után...

és nekem aztán ne mondja senki, hogy ez azért van, mert nehéz az egyetem, nem bölcsészképzés - ameddig nincs egy bölcsész diplomája...


ezt azért írtam, hogy megelőzzem az esetleges visszaszólást.


visszatérve tehát, senki nem mondtam, hogy minden sz*r pestem, épp ellenkezőleg, a pestiek állítják, hogy vidéken minden sz*r

erről ennyit

2013. máj. 23. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim válasza:

egyébként meg ne zavarjon senkit,h tavaly 240 pont kellett a szie gépészre, meg gamf gépészre, tavaly felvettek volna, az meg más tészta,hogy eddig így tanult , h ennyi pontja lett, majd amit főiskolán tanítanak az lehet jobban fogja érdekelni és nem bukik ki , és msot felőlem szarozahtjátok a gamfot, szie-t , mert űgyis az fog következni....

viszont idén mennyivel fog emelkedni a tavalyihoz képest a ponthatár nem tudni , máshol drasztikusan de a mérnökszak ,főleg a gépész nem biztos ,h sokkal mivel a nagy része valóban kibukik , és azért csak kell pár ...

meg ugye itt van a röghöz kötés ha jól tudom , az is vet a latba valamennyit mert ugye nem mindenki akar itthon ledolgozni 8 vagy mennyi évet...

2013. máj. 23. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!