Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ha jelenleg 3éves alapképzésbe...

Ha jelenleg 3éves alapképzésben vagyok elsőéves, és másik egyetemre nyerek felvételt, ami 4éves, akkor hány államilag finanszírozott félévem van még?

Figyelt kérdés
Nem most felvételiztem, hanem nagyon azon gondololkodok, hogy majd most februárba valahova. A 3 éves alapképzésen 8 félévet finanszíroz az állam, ebből már 2 félévem letelt. Ha elkezdem a másik egyemet ahol alapból is 4 éves a képzés, akkor hány évet járhatok még támogatottan? Gondolom a 4éves képzésnél pedig 10 félévet támogatnak (gondolom én, hogy +1 évet...)
2008. jún. 18. 10:49
 1/4 anonim ***** válasza:
59%
Én is ugyanezzel próbálkozom, tavaly felvételiztem, nekem 12 félévet finanszíroz az állam (amennyire tudom, mindenkinek). A felvi.hu jogászát kérdeztem meg, ő úgy magyarázta, hogy a 12 félév független attól, hány intézményba jársz és szerzel-e diplomát. Sőt, ha van két lezárt féléved, utána egyszerre járhatsz két helyre is, nem számolják duplán a féléveket. Egyébként ha megírod neki, mi a probléma (www.felvi.hu), akkor válaszol - bár nekem is majd' két hetet kellett várnom, mire ezt megtette.
2008. jún. 18. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Nemhinném, hogy nekem is 12 évet finanszíroznának a 3 éves alapképzésnél, mivel a tanulmányi rendszernél a regisztrációnál írták, hogy pl 3/8 finanszírozott félév.

Ennek a felvis jogásznak meg utánnanézek, köszi!

2008. jún. 18. 23:48
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
12 félévvel gazdálkodsz, ha egyszerre több képzésen veszel részt, akkor magától értetődően annyi vonódik le, ahány félévet egyszerre ésegymás után csinálsz. 12-2 a tanulás előtti állapodot. Tehát 10 félév áll redelkezdésedre. Amit elkezdtél abból még van optimistán 2 éved, azaz 4 féléved, másik 4 éves képzés az 8 félév. 12 félév szülséges legjobb esetben a szakjaid elvégzésére, amiből neked 10 van. 2-t költségtérítésesen kell, ha így valósítod meg.
2009. szept. 10. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

(2) Egy személy tizenkét féléven át folytathat a felsőoktatásban tanulmányokat államilag támogatott képzésben


[link]

2009. szept. 10. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!