Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Tanul valaki a SE-n népegészsé...

Tanul valaki a SE-n népegészségügyi ellenőr szakon? Válaszolna egy-két kérdésemre?

Figyelt kérdés

Milyen a suli?

Milyenek a tantárgyak?

Milyen jövőbeni terveid vannak ezzel a végzettséggel?


2013. máj. 22. 11:05
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Ismerősöm itt végzett, így csak kevésbé részletes infókat tudok adni. A tantárgyak között neki volt nehéz, és potya jegyes, amire vagy beadandót kértek vagy elég volt 1-2 napos tanulás. Viszont volt azt hiszem neki élettan, mikrobiológia, emlékszem használt anatómiai atlaszt is, de volt pl. filozófiája, egészségügyi etikája, szóval könnyebbek is. Nem tanulta különösebben szét magát, négyes minősítéssel végzett. Most közegészségügyi felügyelőként dolgozik. :) Remélem kicsit segítettem.

2013. máj. 22. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Sokat segítettél :) Köszi! :) Minden infó jól jön :) És keveset találni :) KÖSZI mégegyszer! :) Szép napot! :)
2013. máj. 22. 12:09
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Köszönöm, kedves vagy, neked pedig sok sikert :) Még annyit tudok hozzátenni, hogy a közösséggel neki nem volt gondja, azt mesélte nagyon kedvesek a csoporttársak, egyik sem volt egy bulizós, így összekovácsolódott társasága volt. Igaz ennek már 4-5 éve, azóta nem tudom a légkör mennyit változott. :) Elég kevesen jelentkeznek erre a szakra, ez az ismerősöm egyébként az ÁNTSZ-nél dolgozik közeg. felügyelőként, és most jártak hozzájuk a Debreceni Egyetemtől gyakorlatozni, azt mesélte ők elég sznobok :D Egyébként megkérdeztem most neked, azt mondta elsőben volt neki alkalmazott kémia, biológia, anatómia, immunitástan, na ezekre azt mondta h összetette a két kezét hha kettest kapott :D Azt mondta utána már könnyebb volt, félévente csak 1-2 nehezebb tantárgya volt :) Egyébként ő még a régi rendszerben végzett, tehát 4 éves képzésre járt, azóta nem tudja mennyit változhatott a rendszer :)
2013. máj. 22. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Én nem népegesek vagyok, de az első két félévben minden szakirányon szinte ugyanazok a tárgyak vannak. Valamennyire figyelembe veszik a szakirányt már itt is, de javarészt nem. Anatómia, szociológia, közegészségtan, alk. biológia, pszichológia, filozófia, alk. eü-i gazd.tan, munkajog, biofizika, latin. Ezek az első féléves tárgyak. Anatómián a fele társaság megbukik,ha nem többen. Nem lehetetlen teljesíteni sem viszont. Neked innen a közeg fontos, azt talán már második félévre is viszik tovább a népegesek. Alkalmazott biológia ami még a nehezebbek közé tartozik, de ez nagyban függ attól, hogy melyik tanárhoz kerültél. A biofizika láttán ne ijedj meg, egy tündér tanár tartja, állítása szerint az évek során csak két embernek sikerült megbuknia nála :) Második félévben (sikeres anatómia és alk. biosz esetén) szintén egységesek a következő tárgyak: mikrobiosz, anat2, élettan1, latin2, biofizika2, pszichó2, jog&etika, elsősegély, népegészségtan, ápolástan szerű tárgy meg van még pár tölteléktárgy,amiről az ég világon senki nem tudja, hogy mire is jók, ha másra nem hát időrablónak. Itt is szórótárgy az anat, élettan. Népegeseknél gondolom a mikrot és népegészségtant komolyabban veszik, mint máshol. 3.&4. félévben már főként szakmai tárgyak, népegeseknek van részletes mikro, meg kémia, a többiről nem tudok. Itt lesz még szórótárgy a klinikai alapismeretek(belgyógyászat, gyógyszertan, meg persze az élettan2. Nem könnyű, de nem is lehetetlen végigcsinálni. Sajnos a túl sok tölteléktárgy, főleg az első két félévben. A szórótárgyaknál meg többnyire nem érdekel senkit, hogy esetleg népegesként soha nem fog kelleni neked a mm nagyságú koponyában lévő képlet, úgy ahogy más szakirányon sem fog kelleni a bacik táptalaja meg tenyésztésének lépései. A tanárok elég vegyesek, vannak nagyon jók és korrektek, ahogy az ellenkezője is érvényes. Eléggé családias a légkör, mivel kevesen is vannak mindenhol így hamar meg lehet ismerni a csoporttársakat. Az ügyintézés viszont nem nagyon erőssége az iskolának, de szerintem ez máshol is probléma. Remélem segítettem valamennyit :)
2013. máj. 25. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
53%

Szia :)

Kérdés, és előre is bocsánat :(

Most lapozgattam a FELSŐOKTATÁS felvételi tájékoztató könyvet...azt a vastagot...és láttam, hogy az egészségügyi gondozás és prevenció- népegészségügyi ellenőr szakirány Képz. terület: ORVOS. Akkor ez azt jelenti, hogy a végzős hallgatók megkapják ezúttal a doktori titulust?

2013. júl. 23. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Nem. Egészen biztos, hogy nem. Olyan sosem jön el, hogy 4 évnyi tanulás után megkapjuk, amit az orvosi elvégzése után kapnak ők. Az itt elvégzett biosz-anat-élettant az orvosi egyetem még csak el sem fogadná, mint teljesített tárgyat :) ne álmodozzunk!
2013. júl. 23. 20:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!