Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Szerintetek idén 2013-ban a...

Kisvitti kérdése:

Szerintetek idén 2013-ban a BME gépészmérnöki államilag finanszírozott karán mennyivel fog növekedni a ponthatár a tavalyi 391-hez képest?

Figyelt kérdés

2013. máj. 27. 14:59
 1/4 anonim ***** válasza:
mivel egyre nő az érdeklődés a mérnök szakok iránt (eléggé beleverték sajna az emberek fejébe ezt), így valószínű nőni fog a ponthatár.szerintem olyan 10-15 ponttal, talán egy kicsit többel. 410 ponttól szerintem nem lesz több (főleg h elég nehéz volt az emelt matek állítólag), de ez csak saját vélemény. meg kell nézni h mennyien jelentkeztek első helyen, ill. amúgy mennyien jelentkeztek tavalyhoz képest, az alapján lehet következtetést levonni
2013. máj. 28. 02:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
2013. jún. 8. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:

Tehát két dolog ami szerint idén szerintem alacsonyabb lesz a ponthatár mint tavaly:

- A jelentkezők száma 2008 óta nem volt ilyen kevés, ennek ellenére nem hiszem, hogy a keretszámokat idén csökkentenék ezen a szakon, ami 2008 óta növekedett. (ugyanannyi hallgató több helyre 2008-hoz képest)

- Idén az érettségik nem voltak egyszerűek, az emelt matek nagyon nehéz volt, a töri se volt olyan egyszerű.

2013. jún. 8. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Azt,hogy kevesen jelentkeztek GÉK-re nem tudom honnan vetted...felvi-n még nincs kiírva, viszont az, hogy nehéz volt a matek, tényleg hozhat valami enyhítést.
2013. jún. 13. 01:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!