Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Feladatokat a kompetenciamérés...

Feladatokat a kompetenciamérésen meg kell tudni csinálni?

Figyelt kérdés

Tehát arra vagyok kíváncsi, hogy egy jó képességű diáknak (nem aki legokosabb)annak meg kell tudni csinálni az összes feladatot az alatt az idő alatt? Tehát végére kell, hogy érjen? Vagy direkt többet adnak, hogy ezzel a nagy tehetségeket úgymond kiszűrjék...És a feladatok mennyire nehezek/egyszerűek, tehát úgy szerkesztik meg, hogy nyilván legyen benne könnyű feladat de alapjáraton nehézkesebb vagy csak átlagos feladatok vagy könnyű?

Szóval itt most nem arra vagyok kíváncsi, hogy kinek hogy sikerült, meg mennyi idő alatt oldja meg. Mert ez függ képességtől, mennyire veszi komolyan, mennyire tud koncentrálni, meg különbözőek a feladatok is minden éven. Hanem aki tudja, hogy mi alapján állítják ezt össze, az leírna nekem a válaszát? Mert van magamról a képeségemről egy elképzelésem, de nem tudom mennyire fedi a valóságot. Nyilván ez sem fogja PONTOSAN kimutatni hanem egy megközelítőleges/nagyjáboli értéket fog adni (legalábbis szerintem).

Köszönöm a válaszokat előre is. Ha valami nem érthető akkor kérdezzetek.


2013. máj. 29. 14:55
 1/3 anonim ***** válasza:
Ha arra vagy kíváncsi, elvileg ez a diákok illetve az iskolák értékelésére szolgál, gyakorlatilag az OM vécépapírnak is használhatná, mert egyes iskolákban a diákok tesznek az egészre, máshol pedig minden lehetséges csalást bevetnek. Én is írtam ma, meg is állapítottuk, hogy a mienknél (10. évfolyam) a matekot nagyon elpuskázták az összeállítók, mert az egyik részét szinte mindenki 30 perc alatt letudta, a másikra viszont bőven kevés volt az idő, matek tagozatos osztályban senki nem végzett volna vele, ha betartja az utasításokat, és szép kis csalással nem dolgozik előre illetve vissza olyan feladatokkal, amikkel nem lenne szabad.
2013. máj. 29. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod.

Igazából az nem érdekel, hogy országos/megyei stb. szinten hogy sikerül. Max az osztályé, de én nem erre lennék kíváncsi hanem saját magaméra. Mert én eddig nem vetem anynira komolyan. Úgy érem nem izgatott h betuom e fejezni, vagy mennyire pontosan oldom meg stb. ami nem jelenti azt h hozzá sem kezdtem szinte vagy csaltam stb. De most komolyan vettem, próbáltam időre végezni, pontosan elolvasni stb. mert kíváncsi vagyok arra, hogy mennyire vagyok "intelligens". Amúgy érdekes meglátás az amit mondtál. Én is 10.es vagyok ma írtam, végülis a matekkal én is úgy voltam, hogy egyik részben a mateknál épp elg idő volt, a másiknál meg nekem is maradtak oldalak üresen...

2013. máj. 29. 15:19
 3/3 anonim ***** válasza:
Arra h megtudd h milyen tudással rendelkezel jó is volt h komolyan vetted. Nem úgy mint én anno bementem és aludtam ...xDxDxD le se szartam és azon csodálkoztam h a tanár se szólt semmit.
2013. máj. 29. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!