Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Az országos kompetencia mérés...

Az országos kompetencia mérés egyik feladatáról lenne egy kérdésem!?

Figyelt kérdés

10.es

A TV műsoros szövegnél, volt egy kérdés, hogy valaki megakart nézni 2 műsort, és hogy UGYANAZON a napon meg-e tudja nézni. Már a pontos időre nem emlékszem, hogy mikor volt, de azt hiszem az egyik film a pókember volt vagy mi. Na mindegy, szóval

Pókember c. film 19:00kor kezdődik, 21:30 kor van vége (tipp, nem emlékszem pontosan) de meg akarja nézni az XY c. filmet (na annak a címét már végkép nem tudom) az 0:10 kor kezdődik.

A kérdés:

"Tomika (a nevére sem emléksze, de ez is mindegy) mindenképpen meg szeretné nézni a póembert, de az XY-t is, mind a kettőt meg szeretné nézni. UGYANAZON a napon meg tudja-e nézni mind kettőt?"

A válaszom ez volt:

"Igen is és nem is. Azért nem, mert az XY már éjfél után kezdődik, tehát másnap, míg a pókember 19:00-21:30-ig tart, tehát az még (tegyük fel 21-én van) de az XY már átmegy a másnapba, mert 0:00-kor kezdődik, az már 22-e. Tehát ugyanazon a napon Tomika nem tudja megnézni mind a két műsort. De, attól függetlenül, ő még megtudja nézni mind kettőt, tehát végülis megnézi, de nem ugyanazon a napon. De vágya teljesül, meg tudja nézni mindkettőt. Szóval igen is és nem is a válasz"

Szerintetek helyes volt a válaszom? Esetleg másnak is eszébe jutott ez a válasz? :D


Volt még egy kérdés, nem erre a szövegre, amire szintén ilyen tipusú volt a válaszom, de rájöttem, hogy nem volt jó a válasz. :D


2013. máj. 30. 16:33
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
eszembe jutott, de ennyire beugratósat nem írnak bele, ráadásul egy átlagember a napját felkeléstől lefekvésig számítja.
2013. máj. 30. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Szerintem itt simán csak arra kellett válaszolni, hogy ugyanazon a napon meg tudja-e nézni. Így a válasz: Nem.

(Ha mégis beugratós a kérdés, akkor így jártam :D )

2013. máj. 30. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
De oda kellet írni az indoklást :D
2013. máj. 30. 16:48
 4/12 A kérdező kommentje:

Első, ez így igaz, de én olyen vagyok, hogy mindig mindent automatikusan meglátok, és mindig az ilyen válaszok jutnak eszembe, aztán átgondolom, hogy van-e valóság alapja a válaszomnak, és ha van akkor azt írom, meg ahova csak lehetett, próbáltam tudományosan válaszolni. :D

Kíváncsi leszek majd az eredményre. :D

2013. máj. 30. 16:52
 5/12 anonim ***** válasza:
a kompetencia a mindennapos kompetenciákra kíváncsi, nem pedig a szigorú tantárgyakra, szerintem ezért tudja aznap megnézni. a TV-műsorban is az éjfél előtti naphoz van írva az a műsor, ami hajnali 2-ig megy, nem pedig a 00.05ös filmmel kezdik a napi tv-műsort:) én ezen a logika alapján csináltam még így. A helyszínelők volt szívatós, mert azt ugye ismételték.
2013. máj. 30. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

De ha átgondolom, a legmegfelelőbb válasz ez lett volna:

"Ez csupán nézőpont kérdése [...] " leírtam volna tömören, azt amit írtam, meg amit az első mondott, hogy az átlag ember a napokat a felkeléstől a lefekvésig számolja. :D

2013. máj. 30. 16:56
 7/12 anonim ***** válasza:
én ezt nem tehettem meg, annál azért jobban szeretem a sulimat :D (meg az évvégi nyelvtanjegyemet)
2013. máj. 30. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Ismételték a helyszínelőt?? Na bakker, hogy ezt pont ÉN nem vettem észere.. Na jól van, másik oldalam:

Megbukok félévkor matekból, de azért megírom a TZ-t 5-ösre, ami ráadásul dupla súlyozású...

xDD

2013. máj. 30. 16:58
 9/12 anonim ***** válasza:
Ismételték, ráadásul először én a későbbit vettem csak észre, ezért leírtam a választ, majd észrevettem hogy van korábban is, ezért áthúztam, föléírtam (csak a vonalra lehet írni, alá nem) majd észrevettem, hogy a 104. rész mind a kettő. úgyhogy második válasz áthúz, föléír megint. elég érdekesen nézett ki az a feladatom xD
2013. máj. 30. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Fent van már a javítókulcs, a helyes válasz az volt, hogy:

Igen, aznap megismétlik...

2013. máj. 30. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!