Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Érdemes elvégezni a magyartaná...

Érdemes elvégezni a magyartanári-némettanári MA szakot az alábbi helyzetben?

Figyelt kérdés

Van egy német nyelv és irodalom szakos főiskolai tanári diplomám. Jelenleg némettanárként dolgozom.


A munkahelyemen azt kérik, hogy végezzem el a magyartanári-némettanári MA szintet is. Persze ezt én már csak önköltséges formában tehetem meg.

Gondolom, ha nem végzem el, elküldhetnek emiatt.


2013. máj. 31. 19:40
 1/4 anonim ***** válasza:
Kérdezd meg, hogy pontosan hogy gondolták. Az unokatesómtól is az iskola kérte, ahol tanított, hogy végezze el az olasz szakot is, és fizették végig a tandíját. Lehet, hogy neked is állnák.
2013. máj. 31. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Éppen a lényeget hagytam ki: az iskola NEM állná a költséget még részben sem. Ez biztos. Ezért sem tudom, mi legyen.


Bevallom, valamilyen módon talán tudnám fedezni, na de jobb helye is volna annak az összegnek.

2013. máj. 31. 19:52
 3/4 anonim ***** válasza:

Első körben azon gondolkozz el, hogy kell-e neked bármiféle további végzettség, vagy a német szakkal is el tudsz helyezkedni, ha a suliból elküldenek.

Azután azt fontold meg, hogy ami időt, pénzt és energiát a magyar-német MA-ra költenél, az nem térülne-e meg jobban valami másik szakkal. Mert hogy ennek az iskolának most épp magyar-német tanárra van szüksége, az egy dolog. Ki tudja, hosszú távon mi lesz? Lehet, hogy elvégzed, aztán egyszer csak mégsem lesz rád szükség, és elküldenek. Persze ha minden vágyad most néhány évig elmerülni a német és magyar irodalomban, akkor ez nem gond. Ha viszont nem szívesen töltenéd minden szabadidődet a jegyzetek fölött (mert azért nem csak pénzbe kerül az egyetem), akkor meggondolandó.

2013. máj. 31. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Nade ha megvan a főiskolai tanári diplomád legalább

az egyik szakból, akkor most miért akarnak rád erőltelni

egy másik szakos MA-t?

2013. júl. 31. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!