Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Hány jegy kell minimum, hogy...

Hány jegy kell minimum, hogy le tudjanak zárni? Félek, kevés.

Figyelt kérdés

Sajnos nagyon sokat betegeskedtem, 4szer műtöttek és hiányoztam két hónapot, de sikerült behozni és félévkor 4.7 lettem, de most sajnos megint műtöttek és már nem tudok menni, csak miután lezártak.

2 tantárgyból csak 2 jegyem van, legalábbis az elektromos napló szerint, de szerintem be vannak írva a jegyek.

Le fognak tudni így zárni?

Előre is köszi!



#jegy #le tudjanak zárni
2013. máj. 31. 19:53
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Minden fél évben lenni kell minimum 3 db jegyednek. Tehát ha csak 2 van, elvileg nem tudnak lezárni. Gyakorlatilag mivel műtét miatt hiányoztál és ha rendes az ofőd és a szaktanárod akkor ad egy "órai munka" jegyet vagy megkérnek arra, hogy neten küldj el nekik egy házi dolgozatot vagy bármi amire jegyet tudnak adni. :)

Ha nem rendes az ofőd és a szaktanár akkor meg esik, hogy osztályozó vizsgát kell tenned... Akkor az egész éves anyagból kell tenned egy vizsgát. Pótvizsga szerű... nálunk már volt ilyenre példa. Az illető nem betegség miatt hiányzott sokat,ezért jól kiszúrtak vele...

De szerintem ne aggódj. Szülő érdeklődjön a tanárnál és osztályfőnöknél, hogy te szeretnél tenni az érdekébe, hogy osztályozható legyél. :)

2013. máj. 31. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom hogy havi egy jegynek kell meglenni, legalábbis az én időmben még így volt. És emlékszem ha volt olyan hónap akinek még akkor nem volt jegye, akkor a végén azt feleltették. Tehát szerintem egy félévben 4 jegynek azért meg kell lennie.
2013. máj. 31. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

A héten be kell mennem kis időre suliba, akkor megkeresem az érintett tanárokat és konzultálok velük.

Én is úgy tudom, hogy min .3 jegynek kell lennie,szóval összehozom valahogy :)

2013. máj. 31. 22:58
 4/5 anonim válasza:
81%
Ez attól függ hogy milyen óraszámban tanulod az adott tantárgyat. Elvileg ahány órád abból a tárgyból +1 jegy kell félévente. Tehát ha heti 3 matekod van egy félévben minimum 4 matek jegynek kell lennie
2016. dec. 9. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
#utolsó igen így van, csak ez nem a félévekre vonatkozik hanem a havi osztályzat számra
2020. márc. 5. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!