Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Kezd elegem lenni az emelt...

Kezd elegem lenni az emelt érettségiből, ti hogy vagytok vele?

Figyelt kérdés

Bújom a témaköröket, de annyira tág mind, egyszerűen hihetetlen, hogy ennyire nincsenek konkrétumok, és érzem már, hogy olyan fáradt vagyok.. és csak pár nap van hátra, de lassan megutálom a kedvenc tantárgyamat az ideg miatt..


Nem szeretném lerontani az írásbelimet, már a körmömet rágom, és mindig olyanra bukkanok, amit még mindig nem tudok, pedig már régóta becsületesen tanulok. Ahány tankönyv, annyiféle, rengeteg kiadás/kiadó van, ami nem is tartalmaz mindent, és a részletes érettségi követelményekben teljesen idegen dolgokkal találom magam szemben. Ti hogy vagytok ezzel?


2013. máj. 31. 20:27
 1/8 A kérdező kommentje:
A másik bajom az, hogy 1-1 témakörről simán tudok beszélni 15 percig, ha jó témakör akkor akár 20 percig is, de ha egy témakört szétcinálnak 10 tételre, és kifogok egy olyat, amiről össz-vissz fél oldal van, azzal mégis mit kezdjek?
2013. máj. 31. 20:30
 2/8 anonim ***** válasza:
Az utolsó kérdésedre válaszolva: megnézed, ki az érettségi elnök, milyen szakmában tevékenykedik és megpróbálsz abba az irányba kanyarítani egy mondatot, ami az ő szakterülete. Az öcsém az államvizsgáját csinálta így :) Sikerült neki :)
2013. máj. 31. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Én is ugyanígy vagyok! Sőt, most döbbentem rá, hogy 1 hetem van már csak, és még több, mint a fele témakört át se néztem. Eddig nagyon magabiztos voltam, de már besokalltam. A sírás határán vagyok napok óta, és nem bírok ezért már tanulni se.
2013. máj. 31. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

hogy tudom kideríteni, hogy ki az elnök, és ki fog vizsgáztatni?:D


igen, az a legnagyobb baj, hogy minden írásbelire nagyon tanultam, annak ellenére, hogy duplázni fogok, nem akartam csúnya érettségit.. és már az agyamrament a sok tanulás, olvasás, jegyzetelés, nyomtatás, kiemelés.. és írásbelik után adtam magamnak 1 hetet, hogy akkor most pihenek (dolgozom közben, csak az agyam pihen), és olyan érzésem van, mintha újra kellene tanulni mindent, pedig csak pár hete volt az írásbeli!


és igen, én is magabiztos voltam, most meg... ehh.. szomorú vagyok. az első helyre már biztos nem vesznek fel.

2013. máj. 31. 21:08
 5/8 anonim ***** válasza:

#2 Ahogy tudom emelt érettségin nem teszik közzé előre a szóbelis bizottságot. Vagyis nálam tavaly így volt. Sőt, 2 bizottság volt.


Nyugi, egy kicsit nagy feneket kerítenek ennek az érettséginek. Végülis jó, hogy ennyire görcsölsz, mert van motivációd.

2013. máj. 31. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Lenne egy olyan kérdésem még, hogy az iskola, ahová beosztottak, az csak egy helyszínként szolgál, vagy pedig az ott tanító tanárok fognak pontozni? Azért kérdezem, mert az ország egyik legerősebb gimnáziumába osztottak be (Apáczai). Ássam a sírom?:)
2013. máj. 31. 21:17
 7/8 anonim ***** válasza:
Az iskola és a bizottság független. Nem az ott dolgozók fognak vizsgáztatni, lehet hogy az ország másik feléből jönnek. Ez nem véletlen van így, mint az sem, hogy nem tudják az írásbelid eredményét.
2013. máj. 31. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Na, hát ennek most nagyon örülök:)) köszönöm szépen! talán újra erőre kapok :D
2013. máj. 31. 21:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!