Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Emelt szóbeli hogy van? 9-re...

Emelt szóbeli hogy van? 9-re kell mennem, mikor kerülök sorra?

Figyelt kérdés
itt is úgy van, mint középszinten? előrehozott föcin pl. odacsődítettek mindenkit 8 órára, és csak délután kerültem sorra.. emelt szinten ez hogy zajlik? sokat kell várni? és hányan vannak a teremben összesen? hány diák lesz még mögöttem? mindenre kíváncsi vagyok.
2013. jún. 1. 21:34
 1/7 anonim ***** válasza:

Jaj, ezek engem is érdekelnének. Szombaton lesz az emelt angolom.

Hát nekem 11-re kell mennem, ennél konkrétabbat nem írtak, szóval szerintem úgy lesz, hogy valamilyen sorrend szerint fogunk lefutni, akár hátulról, akár elölről (höhö) a névsorban, de valakik biztos sokat fognak ülni. Nem tudom, az elején vagy a végén szeretnék-e lenni...

2013. jún. 1. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
én az elején szeretnék lenni, tavaly a több órás várakozás miatt már majdnem okádtam, pedig nem vagyok alapból stresszes, de az a folyosón való ücsörgés, miközben látom, hogy van, aki sírva jön ki, idegőrlő
2013. jún. 1. 22:55
 3/7 anonim ***** válasza:

Nálam tavaly az emelt szóbeli úgy volt, hogy délután egyre kellett menni. A másik osztálytársamnak szintén, amit először nem értettünk, hogy hogyan kerülhettünk 1 időpontra. Aztán végülis kiderült, hogy nálunk 2 bizottság volt. Az egyiknél (amelyikhez én kerültem) ott nagyon pörögtek a dolgok, mert amint odaértünk én már mehettem is be. Velem együtt 4-en voltunk bent. Kihúztam a tételt és utána kezdett el felelni az egyik srác. 3 feletet hallgattam végig (hivatalosan 1 felelet 20 perc, de sztem én sem beszéltem addig). Aztán ugye lefeleltem és azon a napon annál a bizottságnál én voltam az utolsó előtti ember. A feleletem után nem mehettem ki, mert 1 diák sem tartózkodhat egyedül a bizottsággal (felelet alatt), szóval azt is végig kellett várni. Amikor kijöttem, akkor az osztálytársam a másik bizottságnál még mindig nem került sorra (több mint egy órát várt).

Szóval ez teljesen változó. Azt biztos, hogy nem mindenkinek kell egy időpontra menni, be van osztva. Szóval nem kell attól tartanod, hogy 9-re mész és délután 4-kor kerülsz sorra. 8-kor szokták kezdeni, te az első felébe kerülhettél be.

Középszinten is amúgy 1 órával az időpontod előtt ott kell lenni, aztán vagy lesz csúszás, vagy haladnak gyorsan, vagy minden a terv szerint megy.

2013. jún. 1. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
na, köszönöm szépen a hasznos válaszod!:) akkor nem lesz full para, ha nem tudok 20 percig beszélni? van olyan témakör, amiről elbeszélgetnék velük egy délutánt is, dehát vannak olyan pontok, amikről ha az összes tankönyv összes kiadványában levő összes anyagot összeollózom, az sem több 7-8 percnél körmondatokban. :D
2013. jún. 1. 23:24
 5/7 anonim ***** válasza:

Én is ezen aggódtam, hogy nem fogok tudni 20 percig beszélni, de nálunk speciel kötetlenebb volt a hangulat, mint középszinten. Nem az a lényeg, hogy mennyire tanultad meg szóról szóra, hanem hogy eltudd mondani érthetően (lássák, hogy érted). Próbáld meg értelmesen felépíteni az egész dolgot (legyen bevezetése a dolgoknak - ne csak annyi, hogy "én most az XY-ról fogok beszélni").


De hozzáteszem, hogy én informatika emelten voltam.

2013. jún. 1. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
na igen, ezt is akartam kérdezni, hogy ha mondjuk kihúzom, hogy az integráció fokozatai, akkor gondolom bevezetésként elmondhatom, hogy mégis mi az, és mi értelme van, miért jött létre egyáltalán, mi célt szolgál, aztán kifejthetem a szinteken. én föciből megyek emeltre.
2013. jún. 1. 23:40
 7/7 anonim ***** válasza:

Épp angol tételeket nézegetek (emelt), erre látom, hogy írod, integráció tétel... ÚRISTEN, ARRÓL IS TUDNI KELL BESZÉLNI ANGOLUL?

De aztán láttam, hogy föciről beszélsz... :D


Amúgy szerintem ezt a 20 percet maximális kínzási időnek kell venni, nem pedig azt jelenti, hogy minimum 20 percig kell beszélj. 20 perced van, ha kevésbé megy, nyilván kihasználod az összeset, ha zseni vagy, ledarálod az anyagot 10 perc alatt.

2013. jún. 2. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!