Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » A Szegedi Radnóti Gimnázium...

A Szegedi Radnóti Gimnázium tényleg ilyen nehéz?

Figyelt kérdés

Már egy jó ideje annyit hallok róla, hogy "ez nagyon kemény iskola, ott nagyon tanulni kell, nagyon fel kell gyűrni a gatyaszárat...", na de azt nem értem, hogy hogy lehet nehéz? Én eddig 8. osztályig kihúztam minden évben 5-össel, meg 4-essel úgy, hogy otthon alig tanultam, napi max. 1 órát. Órán megjegyeztem mindent, puskát se írtam soha. És azt mondják, hogy ott nem lesz ez, nagyon tanulni kell majd. Meg én gitározok is, és azt se nagyon akarom abbahagyni pusztán azért, mert tanulás miatt nincs időm rá.

Szóval ez tényleg ilyen iszonyatosan nagyon tanulós iskola? Vagy hogy-hogy nehéz? Egyszerre nagyon sok dolgot kell tanulni? Vagy rengeteg lecke? Szigorú osztályzás? Tanárok szigorúak? Esetleg mind? :D



2013. jún. 2. 00:37
 1/5 anonim válasza:
Unoka tesóm így vitte végig az életét 8. ig ő is 5-ös aztán 9 ben is 10ben már csak 4 utolsó évben 2-3 között és nem tanult szinte soha
2013. jún. 2. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
ha van egy olyan istenadta tehetséged hogy könnyen megjegyzed amit órán mondanak akkor nap 2 óra tanulással simán végigviszed nem mondom hogy mindenből ötös leszel de a 4es meglesz, én elég lusta vagyok így 4 évig 3as átlagom volt amit persze így az érettségi előtt megbántam már nagyon.. :( vannak olyanok akik versenyre mennek OKTV döntőbe jutnak de nem fogja senki rád erőszakolni hogy indulj el minden versenyen, az osztályzás nagyon tanárfüggő van pár kemény tanár ott is akiktől eléggé fél az egész suli de alapjában megértő és segítőkészek a tanárok is, 9.be elég kemény lesz a váltás bár ha jól tudom 9.be még kíméletesek hogy ne legyen nagy az ugrás de 10be azért már szigorodik a rend, egyébként az a titka a radnótinak hogy minden napra tanulsz, ha mindig megtanulod azt amit előző órán leírtál akkor nem hiszem hogy problémáid lesznek, innen könnyebb egyetemre menni hisz a szakos tantárgyat utolsó évben már közel egyetemi szintet érinti de ez ink reálra érvényes, persze mehetsz szakmát tanulni ha úgy érzed nem állnád meg a helyed az egyetemen, én is ilyen cipőbe vagyok bár végül is jelentkeztem egyetemre..
2013. jún. 4. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm a válaszokat. Akkor ezek szerint menni fog. :D
2013. jún. 4. 19:36
 4/5 anonim ***** válasza:
melyik szakra mész?
2013. jún. 24. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Miért kérdezed? :D
2013. jún. 30. 00:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!