Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Az orvostanhallgatóknak...

Az orvostanhallgatóknak mennyi szabadidejük van?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy volt már ilyen kérdés, de én azt szeretném, hogy példákat mondjanak azzal kapcsolatban, hogy mire vagy mire nem jut idejük, mennyit kell tanulni, esetleg gondolkodtak-e rajta hogy abbahagyják? Ja és mielött felvételiztetek, szerettetek kórházba menni (látogatóba pl)

köszönöm.


2013. jún. 2. 11:48
 1/5 anonim ***** válasza:
Elég sok: volt olyan rokonom, akinek az egyetem alatt született 3 gyereke, akiket egy éves korukig szoptatott úgy, hogy napközben a babák az anyjával voltak, ö bejárt az egyetemre, de minden szoptatásra hazament - és az egyetemi várostól 50 km-re lakott.
2013. jún. 2. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
1. éves voltam, gyorsan tanulok. így is végigtanultam a szorgalmi időszakot, habár volt időm bármire, amit csak akartam. edzés, bulik stb. Viszont ismerek olyat, aki megállás nélkül tanult, alig aludt és így sem volt kiemelkedő. és a 2. év sokkal nehezebb lesz. Nem szerettem járni kórházba.. Abbahagyni? Kizárt.
2013. jún. 2. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Nekem pont annyi szabadidőm volt, amennyit akartam, hiszen az időmet én osztom be.

Szorgalmi időszakban mindenre volt időm. Hétköznapokon néha elmentünk bulizni, kocsmázni, hétvégén meg mindig a barátommal voltam. Ha volt vmi számonkérés, akkor azért előfordult, hogy egy-egy hétvégén otthon kellett maradnom, de ez betudható az én lustaságomnak is. Ha hajlandó lettem volna suli után, hétköznap elővenni, akkor nem kellett volna vele hétvégén szenvedni.

Az egyik legnehezebb vizsgaidőszakot meg úgy csináltam végig, hogy délelőtt és délután tanultam, délben elmentem bnőkkel kajálni meg kávézni, este meg kimentünk borfesztiválra pár órára. No persze nem rúgtunk be, csak ittunk egy fröccsöt, mert különben a köv. napi tanulásból semmi se lett volna. Aztán még a szigorlatok után, de még pár kisebb vizsga előtt elmentem egy 3 napos fesztiválra is.

De mondjuk azt hiszem én szerencsésnek mondhatom magam, mert elég gyorsan tanulok. Vannak olyanok, akiknek háromszor annyi idő kell egy-egy anyaghoz, mint nekem.


A kórház számomra elég semleges dolog volt. Nem szerettem, de nem is volt kifejezetten rossz érzésem tőle.


Sose jutott eszembe, hogy abbahagyjam a sulit. Voltak nehéz idők, de azért otthagyni sose akartam.

Pl. most is legszívesebben felgyújtanám az egész népegészségtan cuccomat, de azért vhogy csak átverekszem magam rajta.

2013. jún. 2. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, tényleg hasznosak voltak.

Még arra lennék kíváncsi, hogy a gyors tanulás az mit jelent?

Tudnátok valahogy érzékeltetni vagy példát írni?

2013. jún. 3. 17:24
 5/5 anonim ***** válasza:
Mivel az agykapacitás fejlődik az egyetemen, lehet sokkot kapnál, ha megtudnál mit jelent a gyorstanulás. Legyen elég az a példa, hogy gimiben tanulás nélkül (kb) megvolt a kitűnű, míg azoknak, akik lassan tanulnak, napi 3-4 órát kellett akár.
2013. jún. 6. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!